Connect with us

Aktualności

Po co radar – wystarczy policjant

Przed Sądem Rejonowym w Goleniowie rozpoczął się proces w sprawie policyjnego zarzutu przekroczenia prędkości, w którym jedynym dowodem jest… zeznanie policjanta.

Opublikowane

w dniu

Sprawę szeroko opisywaliśmy w "GG" (nr 46 z dn. 15.11.2013 r) w materiale pt. "Po co radar – wystarczy policjant". Na pierwszej rozprawie w dn. 24.06.2014 r sąd przesłuchał kierowcę i policjanta dokonującego w dn. 2.11.2013 r pomiaru prękości z parkingu  na stacji Orlen w Babigoszczy. Kierowca nie przyznał się do winy, twierdząc, że policja nie przedstawiła żadnego dowodu pozwalającego stwierdzić, jaka była porędkość i kiedy została zmierzona, a co najważniejsze – czy pomiar dotyczył jego samochodu. W ocenie obwinionego kierowcy w aktach nie ma nic, poza zeznaniami policjantów. Zdaniem obwinionego świadczy to o kompletnym nieprzygotowaniu policji do rozprawy (zreszta nikt na sali jej nie reprezentował).
Zenający jako świadek policjant przyznał, że zaraz po pomiarze skasował odczyt radaru Iskra – 1, na którym była tylko prędkość i czas pomiaru, bo innych parametrów ten radar nie rejestruje. Teraz jedynym dowodem na rzekome przekroczenie prędkości jest tylko jego…  pamięć! I pamięć kolegi, który rzekomo widział odczyt. Rzekomo, bo obecność drugiego policjanta przy pomiarze kwestionuje obwiniony, który na tę okoliczność powołał świadka, którym jest pasażer z nim jadący.
Sąd odroczył rozprawę bez terminu, ponieważ prowadził ją sędzia delegowany czasowo do SR w Goleniowie, a jego delegacja kończy się 30.06. br. Następną wyznaczy inny sędzia.
Rozprawę obserwowali przedstawiciele mediów oraz stowarzyszenia Watchdog.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie