Connect with us

Aktualności

Po „bezdrożach” Powiatu Goleniowskiego

Szczecin ma swój rajd rowerowy dookoła Zalewu, Stargard dookoła jeziora Miedwie, a Goleniów niebawem będzie miał swój rajd dookoła powiatu goleniowskiego.

Opublikowane

w dniu

W sobotę 6 czerwca odbędzie się I rajd rowerowy Po „bezdrożach” Powiatu Goleniowskiego. W ciągu dziewięciu godziny uczestnicy będą musieli pokonać dystans około 150 kilometrów po drodze odwiedzając największe miasta powiatu goleniowskiego. Miejscem zbiórki będzie parking przed Starostwem Powiatowym w Goleniowie, gdzie cykliści spotkają się o godzinie 7.40.  Start „ostry” przewidziany jest  po godzinie 8 spod Urzędu Gminy w Goleniowie.  Warunkiem uczestnictwa jest po prostu przede wszystkim chęć wzięcia udziału w rajdzie, zapoznanie się z regulaminem oraz zasadami zachowania się uczestników rajdu dostępnymi na profilu facebookowym: I Rajd – Po "bezdrożach" Powiatu …. Organizatorami rajdu są Stowarzyszenie „Z Naturą” oraz UKS Ratusz Maszewo.  W kolejnym wydaniu papierowymGazety Goleniowskiej zamieścimy rozmowę z komandorem rajdu Adamem Gulbinowiczem. Patronat medialny nad rajdem objęła Gazeta Goleniowska oraz portal www.goleniowska.com, gdzie będziemy zamieszczali najświeższe informacje na temat tej inicjatywy a także przeprowadzimy relację na żywo bezpośrednio z rajdu. Szczegóły wkrótce w internecie oraz kolejnym wydaniu papierowym Gazety.   ETAPY RAJDU: I Etap: Goleniów – Stepnica Godz. 8:00 start spod Starostwa Powiatowego w Goleniowie Godz. 8:10/8:15 – Urząd Gminy Goleniów, pl. Lotników Godz. 9:05/9:15 – Urząd Gminy Stepnica – 21 km (przerwa postojowa 15 min.)  II Etap: Stepnica – Przybiernów Godz. 9:30 – start Stepnica (Miłowo, Żarnowo, Rzystnowo…) Godz. 10:45-10:55 – Urząd Gminy Przybiernów (48 km trasy) Godz. 10:55 – 11:10 – (przerwa postojowa 15 min.) III Etap: Przybiernów – Nowogard Godz. 11:10 – start Przybiernów (Rokita, Moracz, Czarnogłowy..) Godz. 12:00-12:05 – Łożnica (69 km trasy, postój 10 min) Godz. 12:05 – 13:10 – Nowogard Urząd Gminy (89 km) – przerwa obiadowa do 14:00 IV Etap: Nowogard – Osina Godz. 14:00 – start Nowogard (Długołęka, Krasnołęka, Redło) Godz. 15:00/15:10 – Osina Urząd Gminy – postój 10 min – 105 km V Etap: Osina – Maszewo Godz. 15:20 – start Osina (Przypólsko, Burowo, Maciejewo, Jarosławki) Godz. 16:10 – 16:20 – Maszewo Urząd Miasta i Gminy Godz. 16:20 – 16:35 – postój ok. 15 min – 124 km VI Etap: Maszewo – Goleniów Godz. 16:35 – start Maszewo (Darż, Rożnowo, Tarnowo, Tarnówko) Godz. 17:05 -18:00 – Tarnówko -Stawno- Bolechowo- Goleniów…  Meta Starostwo Powiatowe, zakończenie Rajdu… lub …….wersja alternatywna przez Stawno, Kliniska, Pucice,….

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

I tak trzymać!

Po raz kolejny koncert przygotowany przez Stowarzyszenie Niepokonani przyciągnął do Domu Kultury tłumy. Bo też jest to koncert niezwykły – z jednej strony pełen nieudawanej radości wykonawców, która błyskawicznie udziela się publiczności, a z drugiej – wzruszający i wzbudzający dobre emocje.

Opublikowane

w dniu

„Jesteśmy wszyscy jak jedna rodzina. I tak jest dobrze, i tak trzymać!” – zaśpiewali wszyscy wykonawcy w finale. A było ich kilkudziesięciu – uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej, grupa taneczna SP 1 oraz towarzyszący im goleniowscy wokaliści i instrumentaliści. Piękna, nastrojowa scenografa, odpowiednio dobrany repertuar i żywiołowość wykonawców sprawiły, że była to – jak powiedziała prowadząca koncert Justyna Rychła – podróż na planetę marzeń.

Bo że koncert ten jest spełnieniem marzeń jego wykonawców dotkniętych intelektualną czy fizyczną niepełnosprawnością, nie ma wątpliwości. Nie co dzień mogą stanąć na prawdziwej scenie, w świetle jupiterów, przed mikrofonami i przed wielką publicznością. Koncert „Niepokonani” im to umożliwia i mogli zaśpiewać, a czasem wręcz wykrzyczeć, co im w duszy gra. A że czasem zapomniało się słów, albo śpiewało niekoniecznie w zgodzie z grającym zespołem, jakie to ma znaczenie… Publiczność nagradzała wszystkich jednakowo entuzjastycznie, klaszcząc w rytm śpiewanych piosenek, a nawet tańcząc. I to jest właśnie urok tych koncertów, które niby takie same – co roku są inne.

W tym roku (koncert odbył się w piątek 13 grudnia) w programie znalazły się piosenki, które – najogólniej mówiąc – odnosiły się do relacji między ludźmi, do przyjmowania ich takimi jacy są. Oto kilka tytułów: „Nieidealna”, „Twój kompas to serce”, „Małe szczęścia”, „Światło masz w sobie”, „Żyj z całych sił”, „Pokaż na co cię stać”, czy wreszcie finałowa „Jesteśmy razem”.

I to „Jesteśmy razem, wszyscy razem, jak taka jedna wielka rodzina” było głównym przesłaniem trwającego ponad godzinę koncertu. Tuż przed jego zakończeniem na scenę poproszono przyjaciół Niepokonanych, których zdjęcia w towarzystwie uczniów Szkoły Specjalnej znalazły się w kalendarzu stowarzyszenia na 2020 rok. A są to: Janusz Dawidziak, Tomasz Dybus, Olgierd Geblewicz, Michał Jurczak, Janusz Karpowicz, Robert Krupowicz, Jolanta Kulczyńska, Sebastian Łapot, Konrad Pachciarek, Maria Palica, Maciej Przeździecki i Bogumiła Struk.

Koncertowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Szkoły Specjalnej. Organizację koncertu wsparła finansowo Gmina Goleniów.

Tak trzymać! I do zobaczenia za rok!

Maria Palica

Zdjęcia Tomasz Dybus.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Budżet z kłopotami

Przyjęty został przed chwilą budżet gminy Goleniów na 2020 rok. Pełna demagogii i politycznego teatrzyku dyskusja na jego temat trwała godzinami.

Opublikowane

w dniu

Debata na jego temat trwała ponad 5 godzin. Przedstawiony przez burmistrza projekt krytykowali między innymi Łukasz Mituła, Małgorzata Latka, Aleksandra Muszyńska, Danuta Faryniarz, Krzysztof Sypień, Dorota Chodyko i Marcin Gręblicki, burmistrza wspierali m.in. Wojciech Łebiński i Lucyna Skałecka-Włodarczyk. 
Wreszcie radny Robert Kuszyński złożył wniosek o zdjęcie z budżetu 12 mln zł na budowę przedłużenia ul. Metalowej, przychylił się do tego pomysłu burmistrz Krupowicz, a zaprotestowali… D. Chodyko i K. Sypień. Poprawka została jednak przyjęta, inwestycja spadła z budżetu, a później stosunkiem głosów 11:10 przyjęto też sam budżet.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Zmarł Jan Baryluk

16 grudnia 2019 zmarł pan Jan Baryluk, pełniący przez 50 lat funkcję sołtysa podgoleniowskiego Imna.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona goleniow.pl, pierwszy raz na sołtysa został wybrany w 1964 roku, a z urzędu odszedł dopiero w roku 2015.

W roku 2014 Imno zorganizowało swojemu sołtysowi wielką fetę dla uczczenia 50. rocznicy objęcia funkcji sołtysa. To wtedy sołtys Baryluk oznajmił, że 50 lat wystarczy i nie będzie ponownie kandydował.
Jan Baryluk był znaną i powszechnie lubianą postacią. Za jego rządów Imno zyskało utwardzoną drogę, wodociąg i sieć gazową, ładnie urządzony plac rekreacyjny.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie

Copyright © 2020 gazetagoleniowska.com | Realizacja oraz administracja Mateusz Świstak