Connect with us

Aktualności

Po „bezdrożach” Powiatu Goleniowskiego

Szczecin ma swój rajd rowerowy dookoła Zalewu, Stargard dookoła jeziora Miedwie, a Goleniów niebawem będzie miał swój rajd dookoła powiatu goleniowskiego.

Opublikowane

w dniu

W sobotę 6 czerwca odbędzie się I rajd rowerowy Po „bezdrożach” Powiatu Goleniowskiego. W ciągu dziewięciu godziny uczestnicy będą musieli pokonać dystans około 150 kilometrów po drodze odwiedzając największe miasta powiatu goleniowskiego. Miejscem zbiórki będzie parking przed Starostwem Powiatowym w Goleniowie, gdzie cykliści spotkają się o godzinie 7.40.  Start „ostry” przewidziany jest  po godzinie 8 spod Urzędu Gminy w Goleniowie.  Warunkiem uczestnictwa jest po prostu przede wszystkim chęć wzięcia udziału w rajdzie, zapoznanie się z regulaminem oraz zasadami zachowania się uczestników rajdu dostępnymi na profilu facebookowym: I Rajd – Po "bezdrożach" Powiatu …. Organizatorami rajdu są Stowarzyszenie „Z Naturą” oraz UKS Ratusz Maszewo.  W kolejnym wydaniu papierowymGazety Goleniowskiej zamieścimy rozmowę z komandorem rajdu Adamem Gulbinowiczem. Patronat medialny nad rajdem objęła Gazeta Goleniowska oraz portal www.goleniowska.com, gdzie będziemy zamieszczali najświeższe informacje na temat tej inicjatywy a także przeprowadzimy relację na żywo bezpośrednio z rajdu. Szczegóły wkrótce w internecie oraz kolejnym wydaniu papierowym Gazety.   ETAPY RAJDU: I Etap: Goleniów – Stepnica Godz. 8:00 start spod Starostwa Powiatowego w Goleniowie Godz. 8:10/8:15 – Urząd Gminy Goleniów, pl. Lotników Godz. 9:05/9:15 – Urząd Gminy Stepnica – 21 km (przerwa postojowa 15 min.)  II Etap: Stepnica – Przybiernów Godz. 9:30 – start Stepnica (Miłowo, Żarnowo, Rzystnowo…) Godz. 10:45-10:55 – Urząd Gminy Przybiernów (48 km trasy) Godz. 10:55 – 11:10 – (przerwa postojowa 15 min.) III Etap: Przybiernów – Nowogard Godz. 11:10 – start Przybiernów (Rokita, Moracz, Czarnogłowy..) Godz. 12:00-12:05 – Łożnica (69 km trasy, postój 10 min) Godz. 12:05 – 13:10 – Nowogard Urząd Gminy (89 km) – przerwa obiadowa do 14:00 IV Etap: Nowogard – Osina Godz. 14:00 – start Nowogard (Długołęka, Krasnołęka, Redło) Godz. 15:00/15:10 – Osina Urząd Gminy – postój 10 min – 105 km V Etap: Osina – Maszewo Godz. 15:20 – start Osina (Przypólsko, Burowo, Maciejewo, Jarosławki) Godz. 16:10 – 16:20 – Maszewo Urząd Miasta i Gminy Godz. 16:20 – 16:35 – postój ok. 15 min – 124 km VI Etap: Maszewo – Goleniów Godz. 16:35 – start Maszewo (Darż, Rożnowo, Tarnowo, Tarnówko) Godz. 17:05 -18:00 – Tarnówko -Stawno- Bolechowo- Goleniów…  Meta Starostwo Powiatowe, zakończenie Rajdu… lub …….wersja alternatywna przez Stawno, Kliniska, Pucice,….

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie