Connect with us

Powiat

Pływalnia coraz droższa

Powiat. Deficyt pływali „Fala” w Goleniowie za ten rok to ok. 2 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Na wczorajszej sesji rady powiatu omawiano problemy z finansowaniem tej pływalni. Wzarastają bowiem mocno koszty jej funkcjonowania, przy związanym z pandemicznymi ograniczeniami zakresem i czasem funkcjonowania. Nie rekompensuje ich wprowadzona 1 grudnia duża podwyżka cen biletów (patrz niżej). Skarbnik powiatu Zbigniew Mazur zapowiedział, że w tym roku budżet powiatu pokryje ok. 2 milionowy deficyt pływalni, a w przyszłym roku można się spodziewać, że będzie on znacznie większy.

Podstawowa cena biletu od 1 grudnia:

1 godz. Poniedziałek – Piątek

Normalny – 16 zł

Ulgowy – 14 zł

1 godzina od godz. 6.00 do godz. 8.00

1 godz. Sobota – Niedziela

Normalny – 18,00 zł

Ulgowy – 15,00 zł

red.

powiązane – „Budżet powiatu 2022 r”

Powiat

Zakaz wojewody

Powiat. Zakaz korzystania z wód Odry do 18 sierpnia. Wojewoda zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe dotyczące szczególnie dwóch gmin naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o gminy Goleniów i Stepnicę graniczące z wodami Zalewu Szczecińskiego, gdzie zamknięte są już kąpieliska w Lubczynie, Stepnicy i Czarnocinie.

Wojewoda Zbigniew Bogucki w związku z zanieczyszczeniem Odry wprowadził na terenie województwa zachodniopomorskiego zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej wraz z łączącymi kanałami, a także korzystania z tych wód.

Zakaz został wprowadzony do 18 sierpnia włącznie i wszedł w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego (tj. 12 sierpnia 2022 r. o godz. 17.12)

Zakaz dotyczy spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowów ryb, spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych, w tym podlewania, oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami rzeki Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód, prac konserwacyjnych, żeglugi i dezaktywacji narzędzi pułapkowych, żaków i wontonów.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!

Powiat. Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie naszego powiatu – jak w całej Polsce – rozlegnie się sygnał syren alarmowych.

Opublikowane

w dniu

1 sierpnia o godz. 17.00 uczcijmy pamięci bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 r. – wywieśmy biało-czerwone flagi, zatrzymajmy się w godzinę „W”, wspominając tych, którzy 78 lat temu powstali, by walczyć o niepodległą Ojczyznę z niemieckim okupantem.

W Goleniowie 1 sierpnia o godz. 17.00 na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego na uroczystość upamiętniającą Bohaterów Powstania Warszawskiego zapraszają Hufiec Goleniów i Parafia pw. Św. Katarzyny.

red.

powiązane – „Tylko Stepnica i Maszewo”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Syreny dla powstańców

Powiat. Dźwięk syren przypomni o 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Opublikowane

w dniu

Sygnał ciągły będzie nadawany przez 3 minuty w poniedziałek, 1 sierpnia 2022 roku o godz. 17:00. Tym razem – w odróżnieniu od np. dnia 10 kwietnia br – mają nie przeszkadzać mieszkającym w naszym powiecie Ukraińcom.

red.

powiązane – „Tylko Stepnica i Maszewo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie