Connect with us

Aktualności

Plon niesiemy, plon

Pieśnią „Plon niesiemy, plon, w gospodarza dom”… rozpoczęto obrzędową część dożynek Gminy Goleniów, jakie w sobotę odbyły się w Komarowie.

Opublikowane

w dniu

Uroczystości dożynkowe, na które przybyło wielu mieszkańców goleniowskich wsi i mieszczuchów z Goleniowa, rozpoczęto – jak tradycja nakazuje – mszą świętą, podczas której dziękowano Bogu za obfite tegoroczne zbiory oraz poświęcono chleby i wieńce dożynkowe. Później starostowie, którymi byli Tomasz Nowakowski z Komarowa oraz Agnieszka Fikus-Kołodziejek z Kęp Lubczyńskich, wręczyli bochen chleba gospodarzowi dożynek – zastępcy burmistrza Henrykowi Zajko, a na głowy ludzi posypało się ziarno z życzeniami, by się darzyło „w stodole, w zagrodzie, na polu, w ogrodzie”.

A potem był czas zabawy. W części artystycznej wystąpiły: orkiestra dęta Wood & Brass Band Goleniów, Zespół Pieśni i Tańca „Ina”, Kapela Goleniowska, Zespół Śpiewaczy „Rutka”, Schola „Dobra Nowina”, Schola „Łobuziaki Dobrej Nowiny oraz zespół „Alepak”. A od 19.00 długo w noc trwała ludowa zabawa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie