Connect with us

Aktualności

Plan przyjęty

W ubiegły czwartek, na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Goleniów na lata 2017-2030. Głosowali za nim wszyscy radni obecni na sesji.

Opublikowane

w dniu

 Dokument umożliwi ubieganie się o dofinansowanie do wielu wymienionych w nim zadań, które mają ożywić centralny obszar miasta. Na liście są inwestycje, ale również propozycje działań mających pobudzić aktywność mieszkańców Goleniowa. Posiadanie Planu Rewitalizacji często będzie niezbędnym wymogiem formalnym, warunkującym skuteczne starania o środki zewnętrzne. Zmieniono również tegoroczny budżet gminy oraz wieloletnią prognozę finansową. Radni zgodzili się m.in. na zwiększenie puli środków na przebudowę dawnej szkoły specjalnej przy ul. Wojska Polskiego na Centrum Aktywności Lokalnej. Znajdą tam siedzibę m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy oraz liczne goleniowskie organizacje pozarządowe. Decyzja radnych umożliwia sfinalizowanie trwającego przetargu na wykonanie inwestycji oraz przystąpienie do budowy. Do budżetu wpisano również 60 tys. darowizny na rzecz gminy przekazanej przez jedną z firm; pieniądze zostaną przezanczone na karuzelę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stanie ona na obok zamontowanej w ubiegłym roku huśtawki.
Gmina Goleniów jako pierwsza w województwie przygotowała plan rewitalizacji. Musi on jeszcze zostać zaakceptowany przez urząd marszałkowski.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie