Connect with us

Aktualności

Plan dla miasta

W ubiegłym tygodniu tygodniu goleniowskim architektom, zaproszonym do dyskusji przez burmistrza Roberta Krupowicza, zaprezentowany został wstępny zarys tego, co w przyszłości stać ma się planem zagospodarowania przestrzennego dla centrum Goleniowa. Wiadomo na razie jedno: ów plan zakładać będzie głęboką ingerencję w to, jak Goleniów wygląda obecnie.

Opublikowane

w dniu

Pracownicy wrocławskiej firmy SoftGIS, którzy wygrali przetarg na wykonanie tego zlecenia, przedstawili na spotkaniu dwie wersje opracowania. Bardziej radykalna z nich zakłada wyprowadzenie ruchu kołowego ze znacznej części ścisłego centrum Goleniowa, faktyczną likwidację ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od kościoła św. Katarzyny do skrzyżowania z ul. Kościuszki i utworzenie w jej miejsce ogromnego jak na lokalne warunki placu przeznaczonego pod usługi. Na teren dzisiejszej bazy PGK miały być wprowadzone usługi hotelarsko-gastronomiczne, w miejsce amfiteatru miałaby powstać hala targowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą, a zaniedbane obecnie tereny zielone pomiędzy mostami na ul. Andersa i Kasprowicza byłyby zgodnie z tą koncepcją przeznaczone na imprezy plenerowe (scena za biblioteką) oraz rekreację (kompleks sportowy przy promenadzie na tyłach ul. Konopnickiej wraz z bazą kajakową w okolicach mostu na ul. Kasprowicza; jako lokalizację tej ostatniej wskazano także nieużytki pomiędzy Iną, a ul. Dworcową).

Obecni na spotkaniu architekci zgłosili do niej szereg uwag, związanych między innymi z układem komunikacyjnym miasta, a architekci z SoftGIS będą teraz mieli dwa miesiące na dopracowanie koncepcji. W grudniu efekty ich pracy mają być przedstawione Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie