Connect with us

Aktualności

Pilnują cmentarzy

W czwartek policjanci z Goleniowa i Nowogardu rozpoczęli wzmożone patrole w pobliżu miejskich cmentarzy. W pobliżu nekropolii i na nich samych w najbliższych dniach pojawiać się mają zarówno piesze patrole umundurowane, jak i tak tzw. operacyjne, w ubraniach cywilnych.

Opublikowane

w dniu

Marta Maciejuniec z goleniowskiej komendy mówi, że policjanci pilnować będą bezpieczeństwa ludzi, odwiedzających groby swoich bliskich. "W tym okresie co roku obserwujemy wzrost liczby drobnych kradzieży, bardzo uaktywniają się kieszonkowcy", wyjaśnia. "Apelujemy, szczególnie do osób starszych, o zachowanie ostrożności, nie noszenie przy sobie większej ilości gotówki, drogocennej biżuterii i innych przedmiotów, których stratę można dotkliwie odczuć. Wszystko to, co niezbędne, trzymać należy w zamkniętych kieszeniach i torebkach, zwracając przy okazji uwagę na to, co dzieje się w miejscach szczególnie zatłoczonych".
Warto też szczególnie zadbać o bezpieczeństwo tam, gdzie przy okazji Dnia Wszystkich Świętych znacznie natężony będzie ruch samochodowy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie