Connect with us

Aktualności

Pijany? Nie, ciężko chory

Około godziny 10, ulica Niemcewicza. Przy krawężniku leży mężczyzna w średnim wieku, z rozbitą głową. Oddycha, oczy otwarte, ale nie ma z nim kontaktu. „Pijany!” – krzyczy z okna pobliskiego budynku pani przyglądająca się z góry leżącemu i osobom, które nim się zainteresowały.

Opublikowane

w dniu

Leżący mógł wylądać na kompletnie pijanego, choć kompletnie nie było czuć od niego alkoholu. Na szczęście nie wszyscy od razu go zaklasyfikowali jako pijaka i machnęli ręką. Ktoś wezwał pogotowie, ktoś – widocznie znający mężczyznę – zawiadomił jego żonę. Kobieta zjawiła się jeszcze przed ratownikami, powiedziała, że to jej mąż, który czeka na przeszczep serca, a na ulicy prawdopodobnie dostał ataku padaczki. Wraz z jakimś panem układa męża na plecach, uspokaja go głosem, nie pozwala wstać. Z twarzy leżącego  powoli ustępuje silne zasinienie. Kilka chwil później mężczyzną zajmują się już ratownicy z karetki pogotowia.

Kiedy kilka osób próbowało pomóc mężczyźnie, wokół toczyło się normalne życie. Obok pani, która stała w oknie krzycząc "pijany!" pojawili się członkowie jej rodziny, z zainteresowaniem przyglądający się zdarzeniu. Parędziesiąt metrów dalej dwóch murarzy spokojnie wykonywało swoją pracę, nie zwróciwszy nawet uwagi, że coś się koło nich dzieje. Przechodziło wiele osób, niektóre nawet rzuciły okiem na leżącego. Nie ich sprawa, przecież to tylko jakiś pijak…

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie