Connect with us

Maszewo

Piesio – nie odmówiłem

Maszewo. Burmistrz Paweł Piesio nie odmówił przekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział, miał jedynie wątpliwości co do podstawy prawnej działań Poczty Polskiej i chciał, żeby ta informacja została podana do publicznej wiadomości w związku z informacją podaną przez nas w materiale „Wojewoda pisze do zbuntowanych burmistrzów”.

Red.

powiązane – „Wojewoda pisze do zbuntowanych burmistrzów”

Maszewo

Przetasowanie kadrowe w Maszewie

Maszewo. Dzisiaj nastąpiła ZMIANA NA STANOWISKU SEKRETARZA I SKARBNIKA GMINY.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Maszewie z okazji Dnia Dziecka, kierownicze stanowiska objęły dzieci. Sekretarzem została Sara Matysiak a Skarbnikiem Piotr Olszewski. Adam Kasperek został Kierownikiem Referatu Organizacyjnego i Promocji, w Biurze Rady rządy objęła Martynka Bartczak, a Kierownikiem USC została Amelka Kwiecień. Budownictwem kierował Dominik Bułatowicz Burmistrz Maszewa z ubiegłej kadencji Dnia Dziecka. Swoją przygodę z pracą w Urzędzie dzieci rozpoczęły naradą u Burmistrza. Burmistrz przydzielił każdemu zadanie do wykonania. Nowi pracownicy podeszli do sprawy poważnie i z dużym zapałem. W podziękowaniu za pracę Burmistrz Maszewa wręczył dzieciom symbolicznie prezenty i podziękowania za wspólnie spędzony dzień.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Od 1 września o 3 zł drożej

Maszewo. Wczoraj rada miejska uchwaliła nową stawkę za odbiór śmieci w gminie odrzucając projekt burmistrza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Pawła Piesio zaproponowano nowa stawkę w wysokości 22 zł od mieszkańca za śmieci posegregowane i karną za brak obowiązkowej segregacji w wysokości 44 zł. Za kompostowanie bioodpadów przewidywano zniżkę 2 złote miesięcznie od stawki podstawowej. Jak nam powiedział burmistrz proponowana stawka bilansowałaby przewidywane koszty gminnej gospodarki odpadami – to 1,8 mln zł w roku 2020.
Opozycja w radzie projekt burmistrza odrzuciła, zgłaszając projekt własnej uchwały tej sprawie – stawkę podstawową na poziomie 19 zł oraz tzw. stawkę karną w wysokości 38 zł i utrzymanie 2 zł zniżki za kompostowanie odpadów. I ten właśnie projekt został przyjęty przy 9 głosach za, 3 przeciw i 3 wstrzymujących.
Tak więc aktualna stawka za odbiór śmieci segregowanych – 16 złotych od osoby – zostanie od 1 września podniesiona do 19 zł.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Place na Dzień Dziecka

Maszewo. Przed Dniem Dziecka udało się wykonać całkowicie nowy plac zabaw w Maciejewie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powstał on obok świetlicy wiejskiej. Dodatkowo doposażono plac zabaw w Maszewie w rejonie ul. Wojska Polskiego – 1 Maja, gdzie dużą atrakcją dla dzieci jest zjeżdżalnia linowa. Doposażono również plac zabaw w Tarnowie, na którym dostawiono dwa bujaki i huśtawkę oraz w Przemoczu, gdzie zakupiono karuzelę (na zdjęciu). Gmina na ten cel przeznaczyła kwotę około 39 tys. złotych. Realizatorem projektu była firma AVIS Ekologiczne Place Zabaw z Lubina. W najbliższym czasie planowany jest zakup kolejnych urządzeń w celu dalszego doposażania placów zabaw na terenie gminy Maszewo.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie