Connect with us

Nowogard

Pierwszy honorowy

Nowogard. Radni wybrali na wtorkowej sesji pierwszego honorowego obywatela miasta – został nim ksiądz kanonik Kazimierz Łukjaniuk.

Opublikowane

w dniu

Kazimierz Łukjaniuk posługę kapłańską w Nowogardzie pełni od 36 lat. W tym czasie wybudował kościół pod wezwaniem świętego Rafała Kalinowskiego i świetlicę środowiskową.

Ksiądz jest też kapelanem Środowisk Kresowych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który był jednym z inicjatorów budowy pomnika ofiar ukraińskich nacjonalistów na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Podczas wtorkowej sesji dziękował mieszkańcom i radnym za docenienie jego pracy.

Uchwałę o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta Nowogard dla księdza Łukjaniuka stworzyli mieszkańcy.
Podpisało się pod nią 500 osób.

Ksiądz Łukjaniuk nie mógł osobiście wziąć udziału w posiedzeniu rady, uroczyście zostanie uhonorowany na jej wrześniowym posiedzeniu.

red.

powiązane – „Zbieraja podpisy”

Nowogard

Nowogard też ma budżet

Nowogard. Na wtorkowej sesji rady miejskiej uchwalono budżet gminy na rok 2022.

Opublikowane

w dniu

To jedyna gmina powiatu, która w nowy rok weszła bez budżetu. Ponieważ radni i burmistrz zgłaszali wiele poprawek, lista zadań inwestycyjnych nie jest jeszcze opublikowana. Natomiast podstawowe dane budżetu są następujące:

dochody – 102 mln zł
wydatki – 107 mln zł
inwestycje – 8,5 mln zł

red.

powiązane – „Wschodnia obwodnica Nowogardu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wschodnia obwodnica Nowogardu

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej, radni przeznaczyli 200 tys zł na projekt wschodniej obwodnicy Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na projekt techniczny nowej drogi.

  • Chodzi o odcinek drogi o długości około 3 km, która będzie przebiegać od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Armii Krajowej. Ona przede wszystkim odciąży i odkorkuje centrum miasta oraz spowoduje, że cały ruch od strony Stargardu i Dobrej Nowogardzkiej pójdzie wschodnią częścią miasta – tłumaczył radiu radny Marcin Nieradka.

Nowa droga odciąży ma ruch pojazdów, jadących od strony Stargardu i Dobrej w kierunku drogi szybkiego ruchu. Ma być także nitką dojazdową do powstających w Nowogardzie terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych oraz terenu pod budowę nowego cmentarza.

red.

powiązane – „Ceny bez zmian”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Trzecia w powiecie

Nowogard. Od wczoraj działa trzecia w naszym powiecie restauracja McDonald’s.

Opublikowane

w dniu

Umiejscowiona jest przy węźle Warnkowo na drodze S6, przy zjedździe na Nowogard. Dwie dotychczasowe są przy drodze S3 pomiędzy węzłami Goleniów-Południe i Golenów-Północ.

red.

powiązane – „Powiat – bezrobocie w latach 2016-21″

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie