Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Pierwszy honorowy

Nowogard. Radni wybrali na wtorkowej sesji pierwszego honorowego obywatela miasta – został nim ksiądz kanonik Kazimierz Łukjaniuk.

Opublikowane

w dniu

Kazimierz Łukjaniuk posługę kapłańską w Nowogardzie pełni od 36 lat. W tym czasie wybudował kościół pod wezwaniem świętego Rafała Kalinowskiego i świetlicę środowiskową.

Ksiądz jest też kapelanem Środowisk Kresowych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który był jednym z inicjatorów budowy pomnika ofiar ukraińskich nacjonalistów na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Podczas wtorkowej sesji dziękował mieszkańcom i radnym za docenienie jego pracy.

Uchwałę o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta Nowogard dla księdza Łukjaniuka stworzyli mieszkańcy.
Podpisało się pod nią 500 osób.

Ksiądz Łukjaniuk nie mógł osobiście wziąć udziału w posiedzeniu rady, uroczyście zostanie uhonorowany na jej wrześniowym posiedzeniu.

red.

powiązane – „Zbieraja podpisy”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie