Connect with us

Goleniów

Pierwsze „ułańskie”

Goleniów. Wczoraj na jeziorze Dąbie odbyły się I Ułańskie Regaty SUP w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje goleniowski OSiR zawodników wystartowało 26, mieli do pokonania dystans 8 km.

Wyniki Pierwszych Ułańskich Regat w Lubczynie

Open Kobiety:

Monika Bronicka 1:00:28
Alicja Wieczorek 1:26:23
Agnieszka Jończyk 2:15:20
Anna Glaza DNF
Agnieszka Zubel DNF

Oppen Mężczyźni:

Marek Jankowski 0:58:00
Michał Czekoński 1:02:12
Przemysław Wieczorek 1:05:12
Krzysztof Mruk 1:05:29
Piotr Woronowicz 1:09:42
Krzysztof Kuczyński 1:11:12
Arkadiusz Porowski 1:13:50
Grzegorz Sanecki 1:15:52
Janusz Lisiński 1:17:26
Bartłomiej Kleischmidt 1:19:51
Martin Pietzko 1:21:00
Głowcaki 1:22:34
Ingolf Hilger 1:25:11
Piotr Werbowicz 1:26:58
Jerzy Troszczyński 1:27:30
Arkadiusz Bednarz 1:31:21
Sławek Harasimowicz 1:31:41
Mariusz Montur 1:47:48

Drugie mistrzostwa odbędą się za rok.

red.

powiązane – „Boisko za ponad 2 mln zł otwarte”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie