Connect with us

Aktualności

Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę Trójcy Świętej (22 maja) w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Pierwszą Komunię Świętą przyjęło 120 dzieci. Dzień wcześniej po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi.

Opublikowane

w dniu

Z uwagi na liczbę dzieci, u Katarzyny sprawowane były dwie pierwszokomunijne Msze święte; obu przewodniczył ks. proboszcz Rafał Hoczek. W kazaniu, które skierował przede wszystkim do dzieci, mówił o znaczeniu dla życia religijnego wydarzenia, w którym biorą udział i o tym, jakim bogactwem dla każdego człowieka jest chleb, także biały opłatek, pod postacią którego dzieci do swoich serc przyjmą Chrystusa. Motyw chleba pojawił się jeszcze na koniec Eucharystii, kiedy ks. proboszcz każdemu dziecku podarował mały chlebek z prośbą, by podzieliły się nim podczas rodzinnych spotkań.

Uroczysty charakter i wyjątkowość pierwszokomunijnych Mszy św., podkreślał aktywny udział dzieci i ich rodziców w liturgii (czytania, psalm, podziękowania). Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były rodzinne spotkania przy świątecznym obiedzie i prezenty dla dzieci.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie