Connect with us

Aktualności

Pieniądze na sport i rekreację

W czwartek marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy z burmistrzami Goleniowa, Maszewa i Stepnicy o dofinansowaniu infrastruktury sportowej w tych trzech gminach.

Opublikowane

w dniu

 Pieniądze nie są duże, chodzi raptem o 55 tysięcy złotych, które pozwolą zrealizować zadania za łącznie 125 tysięcy złotych. Bez tego wsparcia nie byłoby jednak zakupów i inwestycji. Gmina Goleniów dostała 18 tys. zł na doposażenie zmodernizowanej bieżni na miejskim stadionie. Dołoży drugie tyle i zakupi płotki niezbędne do organizacji zawodów lekkoatletycznych. Gmina Maszewo za 40 tysięcy złotych (w tym 18 tys. zł dofinansowania) zmodernizuje trybuny na swoim stadionie piłkarskim. Stepnica otrzyma taką samą kwotę na zakup i montaż rolet do hali sportowej, które będą chronić jej wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem przez słońce. Rolety mają kosztować prawie 50 tysięcy złotych. W roku 2016 na pokrycie części kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w regionie Urząd Marszałkowski zaplanował 1 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Z pomocy tej skorzysta blisko 60 samorządów. „Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. W całości finansowane jest przez samorząd województwa. Dotychczasowe wsparcie w ramach poszczególnych edycji Programu sięgnęło blisko 3,5 mln zł. Umożliwiło ono modernizację ponad 270 obiektów w regionie. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie