Connect with us

Aktualności

Pieniądze na nadrabianie zaległości

Przedstawiciele powiatu goleniowskiego i położonych na jego terenie trzech gmin oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz jako pierwsi w regionie złożyli dzisiaj rano podpisy pod umowani zawartymi w ramach Kontraktu Samorządowego, gwarantującymi dotacje na budowę ich potencjału gospodarczego.

Opublikowane

w dniu

Z dofinansowania w łącznej kwocie przekraczającej 5,5 mln zł skorzystają powiat, który chce rozbudować  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie, a także gminy Osina, Maszewo i Nowogard. Burmistrz tej ostatniej, Robert Czapla, ma nadzieję, że dzięki wybudowaniu sieci wodno-kanalizacyjnej temu uda się wreszcie znaleźć firmy, które zdecydują się na wybudowanie swoich zakładów w utworzonej już kilka lat temu, ale do tej pory nie w pełni uzbrojonej strefie inwestycyjnej w pobliżu Miętna.

Inwestycja w Nowogardzie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie zakończona przed końcem tego roku, równolegle gminy Osina i Maszewo oraz powiat modernizować będą dzięki dotacjom z budżetu województwa swoje obiekty szkolne. Przetargi już ruszają.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie