Connect with us

Goleniów

Pieniądze na mieszkania

Goleniów. Blisko 44 mln zł rządowego dofinansowania do budowy nowego osiedla mieszkaniowego w Helenowie planuje pozyskać Gmina Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w przypadku otrzymania tych pieniędzy, budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku. W pierwszym etapie mogłoby powstać 60 mieszkań, a w drugim 120.

Propozycja Banku Gopodarstwa Krajowego to 80% dofinansowania kwalifikowanych kosztów budowy mieszkań, dodatkowo do 5 mln zł na budowę infrastruktury drogowej w rejonie osiedla. Na najbliższej sesji przedłożymy projekt uchwały w sprawie wpisania wspomnianego dofinansowania do Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, gmina przygotuje i złoży wniosek do BGK. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będzie decyzja i pieniądze.

Gmina skorzysta także z funduszu dopłat do czynszów w mieszkaniach budowanych przy wsparciu BGK, które, wg kryteriów ustawy, wyniesie do 6,50 zł do metra kwadratowego mieszkania przez 15 lat od wybudowania mieszkań. Czynsze powinny więc być niższe.

red.

powiązane – „Nowe Osiedle Helenów za niecałe 5 mln zł?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie