Connect with us

Stepnica

Pieniądze dla Stepnicy

Stepnica. W miniony wtorek zarząd Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego podpisał umowę z marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego, na przekazanie około 500 mln zł dla gmin tworzących obszar metropolitarny – w tym gminy Stepnica.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Stepnica na chwilę obecną w ramach otrzymanych środków przystąpi do realizacji następujących projektów:

1.Remont Przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa polegający na wymianie pokładów drewnianych na tworzywo sztuczne na pomostach cumowniczych oraz rozbudowę bosmanatu o kolejne natryski i sanitariaty.

  1. Wykonanie Parku Natury Zalewu Szczecińskiego, w którym zostaną zaprezentowane wraz z opisami zwierzęta żyjące w Zalewie Szczecińskim. Oprócz modeli zwierząt wykonane zostaną również alejki spacerowe i parkingi samochodowe.
  2. Termomodernizacja budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy wraz zamontowaniem na dachu budynku fotowoltaiki.
  3. Przy pomniku Niepodległości w Stepnicy z popiersiem Józefa Piłsudskiego zostanie wykonany tzw. Zielony Skwer. Będzie to reprezentacyjne miejsce w Stepnicy.
  4. Przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzony będzie projekt w ramach, którego będziemy realizować program pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym m.in. zostanie utworzona wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

red.

powiązane – „20 kandydatów na burmistrza/wójta w gminach naszego powiatu”

Stepnica

Sołtys wyróżniona

Stepnica. Na tegorocznej Gali Sołtysa w Przelewicach w sobotę 18 maja, wyróżnienie odebrała sołtys z sołectwa Czarnocin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, sołtys Anna Potomska, wyróżnieniona została jako jedna z dwudziestu – na 247 wniosków z naszego województwa. Pani Anna sołtysem jest już 3 kadencję i doskonale sprawdza się w tej roli. Zawsze dba o interes swojej miejscowości i jej mieszkańców, aktywnie uczestniczy w naradach sołeckich, organizuje imprezy sołeckie, akcje sprzątania swojej miejscowości i wiele innych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Prowadzi Fanpage swojego sołectwa, a dzięki jej inicjatywie w ostatnim czasie odnowiono muszlę koncertową i zrewitalizowano park w Czarnocinie w ramach grantów sołeckich.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rowerem dookoła zalewu

Stepnica. Już w ten weekend w dniach 18-19 maja 2024 r. odbędzie się druga edycja Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Opublikowane

w dniu

Trasa 300 km do pokonania w czasie 36 godzin, wiedzie przez dwa kraje z rozmaitością krajobrazów – także tymi znajdującymi się na terenie gminy Stepnica. Bazą zawodów jest Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku w Czarnocinie.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Gmina sprzedaje place zabaw

Stepnica. Można je kupić za 1500 zł każdy.

Opublikowane

w dniu

Miomo, że w ogłoszeniu jest dokładnie mowa o „placach zabaw”, to w rzeczywistości chodzi o urządzenia do zabawy znajdujące się na nich. W sumie gmina sprzedaje takie komplety urządzeń stojące na 12 placach zabaw – Stepnicy, Gąsierzynie, Kopicach, Czarnocinie, Widzieńsku, Budzieniu, Jarszewku, Łące, Zarnowie, Zarnówku, Zielonczynie i Miłowie.

red.

powiązane – „Weterynarz i zootechnik”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie