Connect with us
Lokalizacja cargo terminala mieści się na terenie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów na działce o powierzchni ok. 4,5 ha. Projekt realizowany wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Zalety Nowoczesny kompleks magazynowo – produkcyjny. Powierzchnia biurowo-socjalne Dogodne połączenie do trasy S6 i S3 Odległość 30 km od Szczecina. Lokalizacja doskonała do obsługi transportu. multimodalnego – lotniczego i kołowego.

Goleniów

Pieniądze – dla kogo i na co?

Rozstrzygnięte zostały konkursy gminy Goleniów dla organizacji pozarządowych na realizację zadań służących lokalnej społeczności – prowadzenie schroniska w Budnie i świetlic socjoterapeutycznych, spotkania „Klubiku Mam”, program „Taxi dla seniora” oraz stowarzyszenie kobiet z problemem nowotworowym.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie „Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego” otrzyma 30 tys. zł na kontynuację programu „Taxi dla seniora”, dzięki któremu seniorzy mogą korzystać z opłacanych przez Gminę Goleniów przejazdów taksówkami. Z tej usługi mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 70 lat, a w przypadku osób niepełnosprawnych nie obowiązuje kryterium wieku. Usługę można zamówić dzwoniąc na numer telefonu 22 439 00 55, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Celem przejazdu może być specjalistyczna przychodnia lekarska, urząd, cmentarz. Osobie uprawnionej może towarzyszyć opiekun, o ile zostanie to zgłoszone dyspozytorowi taksówek.

Stowarzyszenie „Klubik Mam” otrzyma 6 tys. zł na organizację w tym roku 20 tematycznych spotkań młodych rodziców i ich dzieci. Mają one poszerzać wiedzę rodziców w zakresie opieki i wychowania potomstwa. W spotkaniach uczestniczą też specjaliści: logopeda, psycholog, pediatra, położna, fizjoterapeuci, ale też propagatorki noszenia niemowląt w chustach czy specjalistki od zajęć sensorycznych z dziećmi. Odbywają się zajęcia warsztatowe: pieczenie ciastek, pieczenie chleba.

Konkurs na prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych wygrało „Stowarzyszenie Odnowy Wsi Grodnica” z Klinisk Wielkich. Od kilku lat prowadzi ono 8 świetlic w Kliniskach, Świętej, Żółwiej Błoci, Marszewie, Mostach, Danowie, Stawnie i Goleniowie. Będzie je też prowadzić w 2020 roku, na co otrzyma 324 tys. zł. Świetlice socjoterapeutyczne wspierają lokalne społeczności w procesie wychowywania dzieci i młodzieży. Zajmują się przede wszystkim dziećmi zagrożonymi uzależnieniami, wykazującymi niedostosowanie społeczne i zaburzenia utrudniające im życie bez pomocy specjalistycznej. Celem zajęć w świetlicach jest doprowadzenie do pozytywnych zmian w funkcjonowaniu podopiecznych. W zajęciach uczestniczą też dzieci z prawidłowo funkcjonujących rodzin, których rodzice pracują do późnych godzin i nie mogą zapewnić dzieciom opieki po powrocie ze szkoły. W czasie ferii w świetlicach organizowane są półkolonie, natomiast w wakacje dzieci wyjeżdżają na kolonie – w tym roku pojadą do Dźwirzyna. Świetlice czynne są 4 godziny dziennie, dzieci otrzymują tam jeden posiłek. Środki z gminnej dotacji są przeznaczone na wynagrodzenia 15 osób zatrudnionych w placówkach, wyżywienie, materiały edukacyjne oraz środki czystości.

„Stowarzyszenie Odnowy Wsi Grodnica” z Klinisk Wielkich też prowadzi schronisko dla bezdomnych w Budnie, jedyne w naszym powiecie. To zadanie zlecone przez gminę Goleniów, a środki przyznawane w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych. W tym roku będzie to 93 tys. zł, przeznaczone na wyżywienie, media, opał, drobne remonty, środki czystości. W schronisku, które zostało wybudowane klka lat temu na zlecenie gminy Goleniów, jest 20 stałych miejsc noclegowych. W razie silnych mrozów może ono jednak przyjąć większą liczbę potrzebujących, którzy mogą spać na tymczasowych posłaniach. Bezdomni mają do dyspozycji natryski, toalety, otrzymują 2 posiłki dziennie. Warunkiem przyjęcia do schroniska jest akceptacja regulaminu placówki, w szczególności pozostawanie w stanie trzeźwości. Spośród mieszkańców wybierane są osoby funkcyjne tj. gospodarz, kucharz, palacz. Całością zarządza kierownik, do zadań którego należy organizacja funkcjonowanie placówki, rozmowy z mieszkańcami, zaopatrzenie w żywność, reprezentowanie placówki na zewnątrz. Schronisko służy przede wszystkim bezdomnym z terenu Goleniowa, ale przyjmowane są też osoby z innych gmin powiatu, kierowane przez właściwe ośrodki pomocy społecznej. Ościenne gminy uczestniczą w pokrywaniu kosztów funkcjonowania schroniska.

Gmina Goleniów wesprze też w roku 2020 kwotą 30 tysięcy zł działalność Goleniowskiego Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym „Ewa”. Stowarzyszenie zrzesza kobiety, które doświadczyły choroby nowotworowej. Wspierają się one dzieląc swoimi doświadczeniami, uczą jak żyć z chorobą i po wyjściu z niej, poznają zasady profilaktyki zdrowotnej, dbają o kondycję psychiczną i fizyczną. Organizują zajęcia rehabilitacyjne, zajmują się propagowaniem profilaktyki zdrowotnej i zdrowego trybu życia. Uczestniczą w wielu imprezach organizowanych w Goleniowie, jeżdżą na wycieczki, które pozwalają oderwać się od myśli o chorobie.

Goleniów

Koniec zwolnienia

Goleniów. Dzisiaj skończyło się kolejne zwolnienie lekarskie burmistrza Roberta Krupowicza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Mimo to nie wiadomo, czy jutro burmistrz stawi się do pracy, czy też przedstawi następne zwolnienie lekarskie. Od kilku miesięcy choruje i nie ma go w pracy. Jego obowiązki pełni I zastępca Henryk Zajko.

red.

powiązane – „Burmistrz choruje dalej”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

TTS kupił działkę – zwalniali, teraz rekrutują

Goleniów. Najbardziej znany w Polsce producent jachtów zakupił tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym i zamierza rozbudować swój zakład tworząc nowe miejsca pracy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl, działka w Goleniowskim Parku Przemysłowym, o powierzchni ponad 27 476 metrów kwadratowych, ma nowego właściciela. Jest nim producent jachtów, Technologie Tworzyw Sztucznych – rozpoczął proces inwestycyjny i chce w najbliższym czasie zwiększyć powierzchnię produkcyjną, by móc budować jeszcze więcej jednostek, niż dotychczas.

  • Nasza firma, będąca częścią grupy Hanse Yachts, planuje dalszy rozwój i nabyła działkę pod rozbudowę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jestem przekonany, że wykorzystamy tę inwestycję do stworzenia warunków dla budowy nowo projektowanych jachtów oraz utworzenia kolejnych miejsc pracy – dodaje.

TTS do tej pory w Goleniowskim Parku Przemysłowym miał do dyspozycji teren, na którym znajduje się 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni hal produkcyjnych. Rocznie produkuje ok. 600 luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Do tej pory TTS zatrudniał blisko 600 osób, ale przed wakacjami w firmie doszło do redukcji zatrudnienia. Teraz firma wznowiła produkcję i zamierza rekrutuje pracowników.

  • Tak naprawdę to proces inwestycyjny rozpoczął się już przez epidemią, szukaliśmy terenów zarówno w Goleniowie, jak i poza nim, z myślą o rozbudowie i zwiększeniu naszego potencjału produkcyjnego – zdradza Maciej Twardowski. – Pomimo chwilowych zawirowań i na rynku pracy, i w branży jachtowej, poradziliśmy sobie i teraz wracamy do realizacji naszych planów – tłumaczy.
    Zarząd firmy nie informuje na razie, kiedy rozpocznie się ewentualna budowa kolejnych hal. Zapewnia natomiast, że rozwój jest dla TTS priorytetem.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ośmiu na inżyniera kontraktu

Goleniów. Osiem podmiotów zgłosiło się w przetargu na inżyniera kontraktu na budowie nowego dworca kolejowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po tym jak dotychczasowy inżynier kontraktu zrezygnował, gmina musiał ogłosić przetarg. Dzisiaj otwarto oferty jakie wpłynęły do gminy. Jest ich osiem – z oferowanymi cenami od 346 tys zł do 692 tys zł. Gmina zaplanowała na ten cel 500 tys zł.

red.

powiązane – „„Open Mind” dla „Prime Construction””

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie