Connect with us

Aktualności

Piekielny triathlon

W temperaturze sięgającej 35 stopni Celsjusza rywalizowali 5 lipca w Szczecinie triathloniści. W tych trudnych warunkach po raz kolejny znakomicie zaprezentował się goleniowianin Jakub Dec, który na dystansie 1/2 ironman zajął trzecie miejsce.

Opublikowane

w dniu

Do pokonania było 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21 km biegu. Łącznie, bagatela, 112,95 km.

"Najbardziej upalne zawody w jakich startowałem i do tego połówka! Całkiem przyzwoite pływanie w czasie 32 min., rower po naprawdę szybkiej trasie ze średnią prędkością 40,2 km/h z którego zszedłem jako pierwszy. No i bieg – uff…!!! Trasa biegowa to istne wyniszczenie! Dodatkowo od 5 kilometra miałem potworne skurcze łydek, przez co w ogóle nie mogłem rozwinąć prędkości! Zawody skończyłem na 3. miejscu OPEN z czasem 4:49. Wiem, czas nie powala, ale cieszę się, że przetrwałem i gratuluję każdemu, kto dziś ukończył tę rywalizację! Dziękuję moim kochanym kibicom – rodzinie, przyjaciołom, znajomym, którzy dopingowali mnie na trasie. Słyszał Was cały Szczecin!", relacjonuje J. Dec na swoim oficjalnym profilu Facebookowym.

Zawody wygrał Paweł Kamoda, drugie miejsce zajął Karol Wiącek. Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się Aleksandra Granacka. W ENEA Tri Tour startowali także inni zawodnicy z Goleniowa, a także Maszewa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie