Connect with us

Goleniów

PGK – od jutra nowa umowa z gminą

Goleniów. Od 1 lipca obowiązuje nowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Gmina zawarła ją z dotychczasowym jej wykonawcą czyli komunalną spółką PGK z Goleniowa. Poprzednia umowa wygasa dzisiaj, a od jutra do roztrzygnięcia drugiego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie, będzie obowiązywała wspomniana umowa przejściowa. Jest ona rozliczana według nowych stawek i według nowego regulaminu odbioru i zagospodarowania odpadów w gminie obowiązującego od 1 czerwca br.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, do którego zgłosiło się tylko PGK, został unieważniony, bo gmina chciała wydać tylko na sam odbiór odbiór i zagospodarowanie gminnych śmieci wraz z prowadzeniem PSZOK ok.13,8 mln zł netto. Wpłynęła tylko oferta z komunalnego PGK opiewająca na 16,4 mln zł netto, a to dla gminy było za drogo. W drugim już ogłoszonym przetargu gmina rozszerzyła zakres o odbiór i zagospodarowanie odpadów od nieruchomości niezamieszkałych należących do gminy (np. szkoły), co pozwoliło zwiększyć wartość zamówienia do prawie 15,6 mln zł netto.
Rozstrzygniecie nowego przetargu nastąpi pod koniec lipca. br.

red.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie”

Goleniów

Do/z „Rampy” po schodach

Goleniów. Powstają nowe, publiczne schody w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będą łączyć nowa „Rampę” z rondem Pułku „Kraków”, a do ronda będzie dochodził nowy chodnik przy ul. Dworcowej od strony „Rampy”.

red.

powiązane – „Rampa – otwarcie dopiero w listopadzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PUM zainteresowany szpitalem

Goleniów. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany przejęciem szpitala w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podało PR Szczecin, Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przyznał, że uczelnia jest zainteresowana przejęciem placówki w Goleniowie przez szpital kliniczny na Pomorzanach. Jednak jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie radnych powiatowych z dyrektorem szpitala na Pomorzanach.

red.

powiązane – „Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kontrole na ulicy i w sklepach

Goleniów. Wczoraj na terenie Goleniowa funkcjonariusze goleniowskiej komendy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili wspólne kontrole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miały na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Goleniowa przestrzegają obowiązujących przepisów związanych z podróżowaniem środkami komunikacji zbiorowej. Sprawdzano jak mieszkańcy miasta przestrzegają obowiązujących nakazów zasłaniania ust i nosa na przystankach i środkach komunikacji zbiorowej. Podczas przedmiotowych działań służby przypominały o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Jest to kontynuacja działań jakie wymienione służby prowadzą na terenie powiatu goleniowskiego od początku lipca.
W ubiegłym tygodniu podobne kontrole były przeprowadzane na terenie sklepów w Goleniowie i Maszewie.
Działania mają na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Przypominamy jednak, że w przypadku rażącego naruszania obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500zł

red.

powiązane – „Gminny raport epidemiologiczny”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie