Connect with us

Goleniów

PGK – od jutra nowa umowa z gminą

Goleniów. Od 1 lipca obowiązuje nowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie.

Opublikowane

w dniu

Gmina zawarła ją z dotychczasowym jej wykonawcą czyli komunalną spółką PGK z Goleniowa. Poprzednia umowa wygasa dzisiaj, a od jutra do roztrzygnięcia drugiego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie, będzie obowiązywała wspomniana umowa przejściowa. Jest ona rozliczana według nowych stawek i według nowego regulaminu odbioru i zagospodarowania odpadów w gminie obowiązującego od 1 czerwca br.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, do którego zgłosiło się tylko PGK, został unieważniony, bo gmina chciała wydać tylko na sam odbiór odbiór i zagospodarowanie gminnych śmieci wraz z prowadzeniem PSZOK ok.13,8 mln zł netto. Wpłynęła tylko oferta z komunalnego PGK opiewająca na 16,4 mln zł netto, a to dla gminy było za drogo. W drugim już ogłoszonym przetargu gmina rozszerzyła zakres o odbiór i zagospodarowanie odpadów od nieruchomości niezamieszkałych należących do gminy (np. szkoły), co pozwoliło zwiększyć wartość zamówienia do prawie 15,6 mln zł netto.
Rozstrzygniecie nowego przetargu nastąpi pod koniec lipca. br.

red.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie