Connect with us

Maszewo

Petycje szczepionkowe odrzucone

Maszewo. Dwaj maszewscy radni chcą gwarancji od producentów szczepionek na covid-19 w przypadku powikłań w następstwie szczepienia.

Opublikowane

w dniu

Radni Grzegorz Piątkowski i i Piotr Sterkowski wnieśli w grudniu 2020 r petycje dotyczące podjęcia uchwał w sprawie „uznania za niedopuszczalne jakichkolwiek działań władz międzynarodowych, krajowych i lokalnych wykluczających społecznie mieszkańców gminy Maszewo z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych oraz uznania za zasadne i nieodzowne, by rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek na covid-19, że w przypadku jakichkolwiek powikłań są oni gotowi przyjąć i ponieść wszelkie koszty prawne i finansowe wystąpienia odczynów poszczepiennych”.

Komisja skarg wniosków i petycji rady miejskiej wniosła na sesję 29 stycznia projekt uchwały odmawiającej podjęcia uchwały zgodnej z treścią petycji. Komisja uznała, że podjęcie takiej uchwały wykraczałoby poza zakres zadań gminy.

red.

powiązane – „Szczepienia – Maszewo”

Maszewo

Miliony na kanalizację i oświetlenie

Maszewo.W sierpniu br. gmina wystąpiła z wnioskami o przyznanie środków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Ogłoszono wyniki pierwszego naboru.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Maszewo otrzyma kwotę w wysokości 2 340 000,00 zł na realizację zadania pn. „Poprawa jakości i efektywności oświetlenia ulicznego na terenie gminy Maszewo” oraz 1 859 150,00 zł na zadanie pn. „Przebudowa sieci kanalizacyjnej w Dębicach”.

red.

powiązane – „Sprawstwo i wina udowodnione”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Dla Maszewa 260 tys zł.

Maszewo. Burmistrz odebrał czek o wartości 263 040 zł z rąk pełnomocnika rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa w obecności wojewody zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, środki te gmina zamierza wydać na sprzęt komputerowy, oprogramowanie i szkolenia oraz inne zakupy niezbędne do przygotowania urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami.

red.

powiązane – „Nowy kierownik OPS”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Nowy kierownik OPS

Maszewo. Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie od 1 października ma nowego kierownika.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, została nim Joanna Pyza. Wcześniej zajmowała stanowisko zastępcy kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach.

red.

powiązane – „Zniszczone wiaty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie