Connect with us

Aktualności

Perypetie z remontem

MASZEWO. J. Ferensztajn, burmistrz Maszewa, oficjalnie poinformowała radnych o zerwaniu kontraktu z firmą remontującą budynek Urzędu Miejskiego i o zerwaniu umowy z firmą sprawującą nadzór budowlany.

Opublikowane

w dniu

 Nadzorowi budowlanemu (firmie BestBau Izabela Woźna z Chodzieży) podziękowano 15 lipca, wykonawcy – szczecińskiej firmie ATEST Ryszard Olejnicki – 5 sierpnia. Jak czytamy w oficjalnym piśmie burmistrza Maszewa skierowanym do gminnych radnych, działania te podjęto „celem zapewnienia prawidłowej realizacji projektu finansowanego w znacznej części ze środków Unii Europejskiej, a także finansowego bezpieczeństwa Gminy”.

Nie podano przyczyn zerwania umów z obiema firmami. W środę 12 sierpnia odbędzie się spotkanie pani burmistrz z radnymi, którzy poznają szczegóły sprawy. Zapowiedziano, że prace budowlane zostaną wznowione jeszcze w sierpniu, a zakończone w październiku br.

Pierwotnie miał się zakończyć 30 czerwca, potem termin wydłużono do końca lipca. Jak widać gołym okiem, do końca remontu jeszcze daleko.

Warta 2,66 mln zł inwestycja finansowana jest głównie środkami Unii Europejskiej. Niedotrzymanie warunków umowy z Urzędem Marszałkowskim zarządzającym tymi pieniędzmi groziłoby gminie utratą dotacji i poważnymi kłopotami finansowymi. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie