Connect with us
 • zostań pracownikiem Lidla
 • https://www.zabka.pl/franczyza

Artykuł sponsorowany

Pełen komfort w korzystnej cenie

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Obojętne czy chodzi o delegacje służbową czy urlop, wynajęcie samochodu może okazać się rewelacyjnym rozwiązaniem. Najczęściej samochody z wypożyczalni służą nam jako samochody zastępcze, gdy nasze auto czeka na naprawę po kolizji, wypadku, a my musimy się przemieszczać samochodem. Nie tylko z tego powodu korzystamy z wypożyczalni. Przylot samolotem w dane miejsce to kolejny z powodów, dla których sięgamy po ofertę wypożyczalni. Dzięki niej możemy kontynuować podroż nie będąc zależnym od komunikacji publicznej czy taksówek.

Nie zwlekaj, wypożycz auto
potrzeba pożyczenia samochodu może wynikać z różnych sytuacji, również tych mniej oczywistych. Do takich należy chęć wybrania się w daleką podroż samochodem, kiedy sami dysponujemy samochodem o niepewnym stanie technicznym i słabych osiągach. Również chęć podróży w więcej osób może rodzic potrzebę wypożyczenia bardziej przestrzennego samochodu gwarantującego komfort podróży. Prócz samochodów osobowych należy zwrócić uwagę na możliwość wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych. Przydają się nam one zwłaszcza podczas transportu większych przedmiotów, które do naszego samochodu nie są możliwe do spakowania. W końcu samochody wypożyczamy także dla przyjemności jak przejażdżka kabrioletem czy limuzyną, bądź jako samochód do ślubu.

W kraju i za granicą
Wypożyczalnie samochodów funkcjonują na całym świecie. Wiele z nich należy do sieci wypożyczalni, której oddziały znajdziemy w większości państw świata. Wypożyczalnie te są pewne co do warunków usługi, ewentualnej reklamacji, obsługi itp. Jeśli planujemy wynajęcie samochodu za granicą możemy wypełnić wszelkie formalności w oddziale polskim, w języku polskim po czym zgłosić się jedynie po samochód w docelowej lokalizacji. Wybierając wypożyczalnię lokalną, o mniejszym zasięgu musimy zdać się na znajomość obcego języku, lub też komunikacje w języku angielskim. Zwykle wypożyczalnie samochodów są przygotowane na wynajem samochodów obcokrajowcom, co za tym idzie dogadanie się w języku angielskim nie stanowi problemu. Problem może za to stanowić regulamin spisany zawiłym celowo językiem po angielsku. Jego akceptacja jest niezbędna, zaś dochodzenie swoich praw w razie wystąpienia problemu z wypożyczalnia może nastręczać problemu. Musimy się z tym liczyć zawierając umowę wynajmu za granicą.
W przypadku wypożyczalni krajowych warto kierować się opinia i renomą wypożyczalni jaka poznać można przeszukując internet, rozmawiając ze znajomymi. Bezwzględnie warto wybierać te wypożyczalnie które są cenione na rynku za jakość i wysokie standardy obsługi klienta. Takich punktów na mapie Polski nie brakuje, nie muszą być to duże wypożyczalnie, bywa żet o właśnie biznesy prowadzone rodzinnie, w małych miejscowościach odznaczają się wyjątkową ofertą godną polecenia.

Artykuł powstał przy współpracy partnera goleniowska.com

Artykuł sponsorowany

Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób, dlatego uznaje się ją za cywilizacyjną. Dotyka ona bowiem nawet kilku procent całej populacji. Z tego powodu tak ważne jest wykupienie ubezpieczenia, które pozwoli na pokrycie kosztów leczenia w razie wystąpienia tego schorzenia. Co dokładnie obejmują takie polisy i ile kosztują?

Czym jest ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy nie wchodzi w skład standardowej polisy na życie. Taka ochrona obowiązuje bowiem jedynie w sytuacji, gdy klient umrze. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z leczeniem, konieczne jest zdecydowanie się na rozszerzenia. Zwiększają one koszt wykupienia ubezpieczenia, jednak okazują się niezbędne w sytuacji, gdy zostanie wykryta u Ciebie cukrzyca.
Cukrzyca dzieli się na kilka rodzajów, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną polisę warto zorientować się w jej zakresie. Ochrona tego typu zazwyczaj obejmuje jedynie osoby pełnoletnie, które nie ukończyły konkretnego wieku. W takich ubezpieczeniach bardzo często znajdują się także restrykcyjne wyłączenia. Z tego powodu tak ważne jest czytanie umowy przed jej podpisaniem.
Koszt ubezpieczenia na wypadek cukrzycy różni się w zależności od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zwykle jest to zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie. W sytuacji, gdy decydujesz się na bardziej rozbudowane pakiety, trzeba liczyć się ze znacznie większym kosztem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z internetowych porównywarek, takich jak strona https://www.rankingubezpieczennazycie.pl .Dzięki nim możesz zestawić dostępne polisy online, wybierając taką, której zakres jest najszerszy, a cena – maksymalnie korzystna.

Co zawiera polisa na wypadek cukrzycy?

Dokładny zakres ubezpieczenia na wypadek cukrzycy zależy od kilku czynników. Każde towarzystwo oferuje bowiem zupełnie inne pakiety i formy ochrony. Najczęściej są to takie sytuacje, jak:

 • pokrycie kosztów zakupu leków przez określony czas,
 • zapewnienie niezbędnych urządzeń,
 • pomoc finansowa związana z leczeniem,
 • darmowe konsultacje z lekarzami niezbędne w cukrzycy.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia na wypadek cukrzycy obowiązują jedynie przez określony okres. Po wykorzystaniu maksymalnej wartości środków taka polisa przestaje działać, a chory musi ponieść niezbędne wydatki samodzielnie. Zazwyczaj jednak kwota ta jest na tyle wysoka, by zapewnić pomoc przez co najmniej kilka lat. Dobrym pomysłem okazuje się również wykupienie droższej ochrony, która zabezpiecza na wypadek wystąpienia wielu innych schorzeń, jednocześnie zwiększając maksymalną kwotę odszkodowania.
Polisy na wypadek cukrzycy są zwykle bardzo restrykcyjne. Najczęściej dotyczą one jedynie choroby typu I i II. Problem z wykupieniem ubezpieczenia mogą mieć również osoby, które są otyłe. Wówczas ryzyko wystąpienia cukrzycy jest ogromne, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe często zawierają w umowach zapisy, które chronią ich interesy w takich sytuacjach.

Artykuł powstał przy współpracy partnera.

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie pralki – ile kosztuje i gdzie ubezpieczyć?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Sprzęty domowe mogą zniszczyć się w wyniku różnych zdarzeń losowych. Z tego powodu tak ważne jest wykupienie polisy pozwalającej na wypłacenie odszkodowania w razie uszkodzenia. Takie pakiety mogą obejmować różne sprzęty wykorzystywane w domu. Jednym z nich jest pralka. Ile kosztuje jej ochrona i gdzie można ją wykupić?


Jak działa ubezpieczenie pralki i gdzie je kupić?


Istnieje kilka sposobów na wykupienie ubezpieczenia pralki. Jednym z nich jest zdecydowanie się na przedłużenie gwarancji w momencie nabywania sprzętu. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie zasad ochrony producenta przez kolejne lata za niewielką kwotę. Jeśli jednak podczas kupowania pralki nie zdecydujesz się na wydłużoną gwarancję, pozostaje jeszcze jedna opcja.
Ubezpieczenie sprzętów domowych może być rozszerzeniem do polisy mieszkaniowej. Wyróżnia się dwa przypadki – pralkę w zabudowie i pralkę jako urządzenie wolnostojące. Jeśli sprzęt wchodzi w skład zabudowy, prawdopodobnie zostanie uznany za element stały nieruchomości i włączony w zakres standardowej polisy mieszkaniowej. W sytuacji, gdy pralka jest osobnym obiektem, konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia ruchomości domowych. Stanowi ono rozszerzenie do ochrony mieszkania, dlatego jest dość tanie.

Zakres obowiązywania ubezpieczenia pralki:

 • przepięcia,
 • kradzież z włamaniem,
 • pożar,
 • zalanie,
 • powódź.


Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inny zakres obowiązywania ochrony pralki. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto przejrzeć wszystkie dostępne propozycje na takich stronach, jak www.ubezpieczeniemieszkania.pl .W ten sposób sprawdzisz, które polisy opłacają się najbardziej, a stosunek zakresu ochrony do ceny w ich przypadku jest najkorzystniejszy.

Ile kosztuje ubezpieczenie pralki?

Cena ubezpieczenia pralki zależy od kilku czynników. Jeśli urządzenie jest umieszczone w zabudowie, nie trzeba dokupować rozszerzenia, a więc całkowity koszt ogranicza się do podstawowej ochrony mieszkania. W sytuacji, gdy sprzęt nie jest elementem stałym, konieczne okazuje dokupienie rozszerzenia. Koszt takiej polisy jest niewielki i wynosi od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych. Warto jednak pamiętać, że w skład ubezpieczenia wchodzi nie tylko pralka, lecz także wszelkie przedmioty znajdujące się w nieruchomości poza kilkoma wyjątkami.
To, ile kosztuje ubezpieczenie pralki, zależy od charakterystyki danej nieruchomości oraz zniżek, które przysługują konkretnemu klientowi. Im więcej usług w danym towarzystwie ubezpieczeniowym wykupisz, tym korzystniejsze oferty otrzymasz. Na cenę polisy na pralkę ma wpływ również lokalizacja nieruchomości oraz ewentualne zabezpieczenia. Z tego powodu warto zainwestować w zamki antywłamaniowe, które pozwolą na obniżenie kosztu ochrony nawet o kilkadziesiąt złotych rocznie.
Na cenę wpływa tez maksymalna kwota wypłacana w razie wystąpienia zdarzenia losowego. Jeśli w Twoim domu znajduje się wiele wartościowych przedmiotów i sprzętów, dobrym pomysłem jest wykupienie polisy o wyższym limicie. Prawdopodobnie będzie ona droższa, jednak pozwoli na solidne zabezpieczenie się na wypadek pożaru czy rozległej kradzieży.

Artykuł powstał przy współpracy partnera.

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Nie ciągnie mnie do dużego miasta. Tu mogę prowadzić swój biznes.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Tysiące przedsiębiorców w całej Polsce zaufało już Żabce i zostało franczyzobiorcamisieci – w naszym województwie sklepy pod jej szyldem prowadzi już kilkaset osób. Skorzystali oni z możliwości poprowadzenia własnego biznesu przy niewielkim wkładzie własnym, z gwarantowanym przychodem podstawowym miesięcznie w wysokości 16 tys. przez pierwszy rok działalności, placówką gotową na przyjęcie klientów i pełnym wsparciem partnera. Dzięki franczyzie mogą rozwijać i osiągać satysfakcjonujące wyniki finansowe na lokalnych rynkach, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w branży. Sieć daje szansę kolejnym przedsiębiorcom na wspólny sukces, poszukując nowych franczyzobiorców w naszym regionie.

Nowi franczyzobiorcy Żabki wnoszą wkład własny w wysokości 5 tys. zł, który pokrywa m.in. koszt zakupu kasy fiskalnej oraz koncesji.W zamian sieć gwarantuje im przychód w wysokości 16 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok prowadzenia działalności oraz w pełni wyposażony i zatowarowany sklep pod znanym szyldem. Jednocześnie nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w handlu, ponieważ to Żabka zapewnia właściwe przygotowanie kandydata do objęcia nowych obowiązków, oferując mu pakiet szkoleń wprowadzających, a w trakcie współpracy możliwość podnoszenia swoich kompetencji w ramach kursów na dedykowanej platformie e-learningowej. Sieć ponadto udostępnia franczyzobiorcom swój know-how, pełne zaplecze marketingowe oraz dostęp do nowoczesnych narzędzi ułatwiających zarządzanie biznesem, jak aplikacja mobilna Cyberstore, która pozwala zdalnie kierować procesami w sklepie. Franczyzodawca wspiera współpracujących przedsiębiorców niemal w każdym obszarze funkcjonowania, m.in. poprzez dedykowane im Centrum Wsparcia Franczyzobiorców oraz stałą pomoc ze strony partnera ds. sprzedaży.

Jedną z osób, które zaufały Żabce i prowadzą swój sklep w naszym regionie jest Monika Siwek, związana z siecią od pięciu lat. Z satysfakcją kieruje placówką w Goleniowie i przekonuje, że to biznes, który może się udać niemal każdemu.

Jak zaczęła się Pani współpraca z Żabką?

Zanim zdecydowałam się na otworzenie własnego biznesu byłam związana z branżą gastronomiczną oraz ubezpieczeniową. Wiedziałam, na czym polega zarządzanie personelem i troska o powodzenie interesu, ponieważ byłam odpowiedzialna za kierowanie punktu, w którym sprzedawaliśmy kebab. Szukałam jednak pomysłu na siebie, bo wiedziałam, że nie nadaję się do tego, by pracować dla kogoś przez resztę życia. Znajoma opowiedziała mi o franczyzie z Żabką i muszę przyznać, że początkowo podchodziłam do tego pomysłu z rezerwą, miałam pewne obawy. Jednak postanowiłam nie pozbawiać siebie szansy na własny biznes, zgłębiłam temat, zdecydowałam się i tak oto pięć lat później wciąż jestem franczyobiorczynią sieć, zadowoloną ze swojego zajęcia.

Co było dla Pani ważne w decyzji o otwarciu sklepu z Żabką?

Sieć nie wymaga dużego wkładu własnego, jest to tak naprawdę biznes dla każdego, choć osobiście uważam, ze dla każdego, kto posiada określone cechy – wykształcenie czy doświadczenie nie są konieczne, ale zapał do tego zajęcia z pewnością. Żabka zapewnia gotowy sklep i liczne szkolenia, zatem wdrożenie się w obowiązki zależy tylko od chęci kandydata. Można powiedzieć, że franczyzodawca daje nam do ręki wędkę, a tylko od nas zależy, co tak naprawdę z nią zrobimy. Osobiście oddałam się w pełni nowemu zajęciu, czego efekty widać obecnie i które mnie bardzo cieszą.

Czy jak wiele osób z okolicy nie myślała Pani o wyjeździe do Szczecina w poszukiwaniu zajęcia?

Okoliczni klienci znają mnie, a ja ich. Wiedzą, jakiego asortymentu spodziewać się w moim sklepie, mogę dostosować zamówienia towaru do tego, co faktycznie cieszy się u nas popularnością. Kupujący doceniają porządek i czystość w mojej placówce, a także przyjazną obsługę – skompletowanie załogi, na której można polegać to spore wyzwanie, więc tym bardziej jestem z moich pracowników dumna. Można powiedzieć, że wszyscy mamy tutaj dobrosąsiedzkie relacje, zatem nie ciągnie mnie, by szukać szczęścia gdzieś indziej.

Co szczególnie docenia Pani we współpracy z siecią?

Na przestrzeni tych pięciu lat działalności w sieci widzę, jak dynamicznie się ona rozwija. Przede wszystkim zmiana wnętrza sklepów taka jak nowe meble, asortyment, logo wpłynęły bardzo pozytywnie na ich odbiór w oczach klientów, którym możemy zaoferować jeszcze więcej – np. przekąski i kawę w strefie Żabka Café, czy usługi dodatkowe. Żabka cały czas stara się maksymalnie ułatwić nam prowadzenie placówek prowadzając szereg udogodnień – wszelki zmiany w obszarze logistyki, czy nowoczesne narzędzia, jak aplikacja Cyberstore sprawiają, że sprawniej mogę kierować swoim sklepem.

Co powiedziałaby Pani osobom szukającym swojej drogi zawodowej lub rozważającym otwarcie sklepu pod szyldem Żabka?

To szansa na naprawdę satysfakcjonujący biznes, który przynosi naprawdę zadowalające przychody, ale który wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Nic nie dzieje się samo, szczególnie na początku trzeba włożyć w to przedsięwzięcie dużo chęci, by dobrze zrozumieć ten biznes i nauczyć się nim zarządzać. Uważam jednak, że jeśli ktoś naprawdę chce poprowadzić coś swojego, Żabka daje do tego świetną okazję.

Jeśli chciałbyś poprowadź swój sklep Żabka w Goleniowie lub okolicy, dowiedz się więcej na: www.franczyza.zabka.pl oraz www.5000powodow.pl

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie