Connect with us

Aktualności

Pechowy wieczór

7 drużyn strażackich gasiło pożar domu w Rurzycy, który wybuchł około godz. 20. Ledwie strażacy uporali się z robotą, musieli gnać do płonącego domu w Goleniowie na ul. Moniuszki.

Opublikowane

w dniu

 W obu przypadkach pożar pojawił się na poddaszu, prawdopodobnie od komina. Dziś wieczorem mocno spadła temperatura powietrza, mogą pojawić się problemy z prawidłowym odprowadzaniem spalin ze słabo rozgrzanego komina, efektem może być pożar. 
W Rurzycy własnego dachu nad głową nie ma dziś 17 osób, które mieszkały w palącym się domu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, podobnie na ul. Moniuszki w Goleniowie.  Na miejsce pożaru w Rurzycy pojechał wiceburmistrz H. Zajko, by zadbać o tymczasowe  zakwaterowanie dla poszkodowanych. Ma też sprawdzić sytuację poszkodowanych w pożarze w Goleniowie.   Krótko potem kolejny pożar, tym razem drewnianej budy w Danowie, zamieszkanej przez miejscowego amatora tanich trunków. Mieszkaniec budy ze swojego dobytku zdołał ocalić jedynie flaszkę z płynem, który natychmiast, na miejscu spożył. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie