Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

PEC zaprasza

Około dwustu mieszkańców osiedla Konopnickiej-Kasprowicza-Żeromskiego przyszło w poniedziałek na spotkanie informacyjne w sprawie przyłączenia domów do sieci cieplnej PEC. Zainteresowanie jest duże, choć nie wiadomo, jakie będą ostateczne decyzje w sprawie przyłączenia do PEC.

Opublikowane

w dniu

 Prezes spółki PEC przedstawił ofertę skierowaną do właścicieli domów na wspomnianym osiedlu, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska omówił możliwości sfinansowania pożyczką z WFOŚ kosztów inwestycji, które musiałby ponieść właściciel domu. Na koniec można było zadać pytania specjalistom z PEC. Większość z nich dotyczyła oczywiście kosztów podłączenia oraz miesięcznych kosztów ogrzewania nieruchomości. Sprawa jakości powietrza na osiedlu i w mieście, regularnie zanieczyszczanego spalinami z kominów, praktycznie w ogóle nie była poruszana.  PEC zdecyduje się na inwestycję w budowę ciepłociągu na osiedlu, jeśli chęć przyłączenia do sieci zadeklaruje około 60 procent właścicieli. Muszą oni ponieść koszt przyłączenia do ciepłociągu, instalacji indywidualnego węzła cieplnego (łącznie około 15 tys. zł), a potem płacić co miesiąc kwotę szacowaną na 400-530 zł brutto w przypadku domu o powierzchni 150 m kw. Zapewnią sobie za to regularne dostawy ciepła, nie musząc się już zajmować dokładaniem do pieca, dbaniem o stan urządzeń grzewczych, zakupem opału itd. Poprawiłaby się też jakość powietrza, które w chłodne dni  czasem wręcz nie nadaje się do oddychania.   Więcej na ten temat w piątkowej GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie