Connect with us

Goleniów

PEC ogrzeje więzienie

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie przyłączy do swojej sieci obiekty Zakładu Karnego.

Opublikowane

w dniu

Inwestycja zwiększy moc podłączoną spółki o 1,5 MW – przy obecnie podłączonych odbiorcach na ok. 26 MW. Jak nam powiedział prezes PEC Tomasz Majewski, po latach negocjacji udało się doprowadzić do zgody stron na tę dużą inwestycje, której koszty poniesie PEC rozbudowując mocno swoją sieć w mieście. Według prezesa prace projektowe i budowlane potrwają ponad 2 lata, bo wiążą się z przejściem z magistralą ciepłowniczą od ronda Hanzy do Zakładu Karnego – to nie tylko znaczna odległość, ale również przejście przez mocno zabudowany i uzbrojony teren. Prezes Majewski w tej inwestycji widzi też możliwość technicznego przygotowania infrastruktury ciepłowniczej pod ewentualne przyłączenie do niej szpitala powiatowego.

red.

powiązane – „PEC ogrzeje szpital?”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie