Connect with us

Aktualności

Pchli targ znów strzałem w dziesiątkę

Setki mieszkańców Goleniowa i okolic zajrzało dzisiaj na pchli targ, zorganizowany na osiedlu Helenów.

Opublikowane

w dniu

Druga już edycja imprezy odbywającej się pod nazwą "Heleniada" ponownie okazała się strzałem w dziesiątkę. Okoliczni mieszkańcy to, co wygrzebali wcześniej ze swoich szaf, strychów i piwnic wyłożyli na około 70 stołach, było więc z czego wybierać. Najprościej na zakup skusić można było dzieci, bo i dla nich oferta była najciekawsza, niejeden rodzic musiał więc wysupłać z portfela kilka złotych.   Co najważniejsze, zadowoleni z zainteresowania były te osoby, które w plenerowej "wystawce" wzięły udział. – Mój handelek praktycznie się skończył, zostało kilka gier planszowych, książeczki, ale myślę i to "opchnę" – mówiła nam już przed godz. 14 pani Monika Pałejko.   Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, nie brakło polowej kuchni i dań z grilla, pojawili się motocykliści, a nawet… działo przeciwlotnicze. Przy okazji odbyła się także pierwsza edycja Helenowskiego Biegu Przełajowego, w której udział wzięło około 90 osób. Organizatorzy "Heleniady" już zapowiadają jej kolejne edycje.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie