Connect with us

Goleniów

Pat śmieciowy trwa

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady miejskiej, radni zdecydowali o powstaniu Centrum Usług Wspólnych i… nic nie zdecydowali w sprawie gospodarki śmieciowej.

Opublikowane

w dniu

Centrum Usług Wspólnych zastąpi dzisiejszy Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie to jeden z kilkunastu w Polsce pilotażowych programów finansowanych przez najbliższe lata z pieniędzy Unii Europejskiej.

Burmistrz przedstawił też radnym raport o stanie gospodarki odpadami komunalnymi w gminie za rok 2020. Wywołał on stosunkowo krótką i ograniczoną do kilku radnych dyskusję z wiceburmistrzem Banachem. Sprowadzała się ona do tego, że część radnych oczekuje propozycji ze strony burmistrza co do wyższej stawki opłaty za śmieci i powiązanych z nią rozwiązań systemowych. Natomiast wiceburmistrz Banach przypominał, że wszystkie dotychczasowe propozycje burmistrza rada odrzucała, więc teraz burmistrz oczekuje propozycji ze strony radnych. I na tym sprawa się zakończyła – cena odbioru śmieci pozostaje nadal bez zmian, a kończąca się właśnie umowa na ich odbiór z PGK nie ma szans na kontynuację, ani zmianę operatora z powodu braku prawnych możliwości uruchomienia pieniędzy na jej sfinansowanie. Tak przynajmniej twierdzi wiceburmistrz Banach. Co myśli o tej i innych sprawach burmistrz Krupowicz nie wiadomo – był na sesji obecny, ale ani w sprawie zamiany OPS w CUS, ani śmieci głosu nie zabierał.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie