Connect with us

Goleniów

Pat śmieciowy trwa

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady miejskiej, radni zdecydowali o powstaniu Centrum Usług Wspólnych i… nic nie zdecydowali w sprawie gospodarki śmieciowej.

Opublikowane

w dniu

Centrum Usług Wspólnych zastąpi dzisiejszy Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie to jeden z kilkunastu w Polsce pilotażowych programów finansowanych przez najbliższe lata z pieniędzy Unii Europejskiej.

Burmistrz przedstawił też radnym raport o stanie gospodarki odpadami komunalnymi w gminie za rok 2020. Wywołał on stosunkowo krótką i ograniczoną do kilku radnych dyskusję z wiceburmistrzem Banachem. Sprowadzała się ona do tego, że część radnych oczekuje propozycji ze strony burmistrza co do wyższej stawki opłaty za śmieci i powiązanych z nią rozwiązań systemowych. Natomiast wiceburmistrz Banach przypominał, że wszystkie dotychczasowe propozycje burmistrza rada odrzucała, więc teraz burmistrz oczekuje propozycji ze strony radnych. I na tym sprawa się zakończyła – cena odbioru śmieci pozostaje nadal bez zmian, a kończąca się właśnie umowa na ich odbiór z PGK nie ma szans na kontynuację, ani zmianę operatora z powodu braku prawnych możliwości uruchomienia pieniędzy na jej sfinansowanie. Tak przynajmniej twierdzi wiceburmistrz Banach. Co myśli o tej i innych sprawach burmistrz Krupowicz nie wiadomo – był na sesji obecny, ale ani w sprawie zamiany OPS w CUS, ani śmieci głosu nie zabierał.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie