Connect with us

Aktualności

Parkingi w górę?

W jaki sposób rozwiązać choć część problemów związanych z brakiem miejsc parkingowych w Goleniowie? Odpowiedzi na to pytanie szukają władze miasta, rozpatrując najróżniejsze opcje.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrz Tomasz Banach powiedział nam, że z dużym zainteresowaniem przyglądał się w ostatnim czasie ofercie działającej w Wałczu firmy Ekomech, wytwarzającej między innymi stalowe, na dobrą sprawę mobilne parkingi piętrowe. To rzeczywiście interesujące rozwiązanie, bo pozwala ono na podwojenie liczby miejsc postojowych tam, gdzie brakuje przestrzeni.
– Nasz pomysł jest bardzo prosty: ktoś ma parking z ograniczoną ilością miejsca, my po załatwieniu wszelkich formalności przywozimy swoje panele i dobudowujemy jedno piętro. Taki parking może postać kilkadziesiąt lat, ale można go też przenieść w inne miejsce – mówi wiceprezes Ekomechu Andrzej Kowalczyk.
T. Banach zastrzegł wyraźnie, że stawianie tego typu parkingów jest obecnie jedynie jedną z wielu możliwości, które rozpatrują władze gminy. Żadne kluczowe decyzje jeszcze nie zapadły.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie