Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Parafialne święto

W liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25 listopada), goleniowska parafia, której ta święta od wielu wieków patronuje, obchodziła swoje „imieniny”.

Opublikowane

w dniu

Uroczystej sumie odpustowej koncelebrowanej przez 10 kapłanów, przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Budyn Tchr, w latach 90. posługujący w parafii św. Katarzyny, a obecnie proboszcz parafii w Southampton w Anglii. Jak co roku, we Mszy św. uczestniczyła ze swoim sztandarem delegacja kolejarzy, którym św. Katarzyna również patronuje. Jedna z intencji mszalnych odprawiona została za solenizantki tego dnia.   Po Mszy św. każdy z jej uczestników obdarowany został toruńskimi piernikami „katarzynkami” (z małym obrazkiem św. Katarzyny), a po wyjściu z kościoła można było obejrzeć „Płonące koło św. Katarzyny” specjalny pokaz ogni sztucznych.   Dopełnieniem odpustowych uroczystości był niedzielny koncert znakomitego wokalisty Marcina Stycznia, który przyjechał do Goleniowa na zaproszenie ks. proboszcza Krzysztofa Musiałka. Zaśpiewał i zagrał kilkanaście piosenek o tematyce religijnej, własnych i z tekstami m.in. Karola Wojtyły, Ernesta Bryla oraz Leonarda Cohena. Na gitarze towarzyszył mu Tomasz Pfeiffer.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie