Connect with us

Goleniów

Parafialne statystyki

Goleniów. Księża proboszczowie największych goleniowskich parafii podali statystyki za rok 2021.

Opublikowane

w dniu

I tak, związków małżeńskich pobłogosławiono w parafii pw. Św. Jerzego – 9, a w parafii pw. Św. Katarzyny – 38. Ochrzszczono odpowienio 35 i 136 dzieci, I Komunię przyjęło 93 i 100 dzieci, bierzmowano 92 i 94 młodych ludzi. Do Domu Pana odeszło 153 i 168 osób.

red.

powiązane – „Orszak Trzech Króli”

Bez kategorii

6 tysięcy pracujących

Goleniów. Wiosną tego roku zakończy się budowa przystanku osobowego: „Goleniów Park Przemysłowy” powstającego w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to ważna inwestycja, bo w GPP pracuje ok. 6 tysięcy pracowników – w tym dojeżdżający koleją. PKP PLK S.A. wykonuje prace związane z budową peronów zewnętrznych o długości 130 m z wiatami na odcinku torów – Goleniów Południe.

Prace budowlane związane z infrastrukturą węzła przesiadkowego należy do Gminy Goleniów. Obecnie wykonano wszelkie prace rozbiórkowe i podziemne. Uformowano i zagęszczono nasypy, wykonano korytowanie na całej szerokości ścieżki pieszo-rowerowej, przygotowano plac pod pętlę autobusową.

W planach jest także budowa pętli autobusowej z wiatą, parkingu samochodowego na 12 miejsc, parkingu rowerowego, chodników, oświetlenia oraz ostatniego odcinka ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej z parku przemysłowego, wzdłuż ulicy Granitowej w stronę Goleniowa.

Koszt infrastruktury przystanku wyniesie 1.074.645,13 zł., z czego
ponad 180 tys. to kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T.

Przebudowę torów kolejowych wraz z budową peronów finansuje PKP PLK S.A.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Półkolonie z CAM

Goleniów. Centrum Animacji Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież na zimowe półkolonie.

Opublikowane

w dniu

Zapisy na warsztaty pod numerami telefonów bezpośrednio u instruktorów – liczba miejsc ograniczona! Zajęcia są bezpłatne.
Zadanie “FERIE 2022” jest sfinansowane z budżetu Gminy Goleniów.

red.

powiązane – „Mniej urodzeń, więcej zgonów”https://goleniowska.com/mniej-urodzen-wiecej-zgonow/

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji

Goleniów. Tymczasowy dworzec kolejowy w kontenerach pozostanie.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział dzisiaj wiceburmistrz Tomasz Banach, zmieniła się koncepcja. Nie będzie planowanego początkowo na koniec grudnia ubiegłego roku, przeniesienia kontenerów tymczasowego dworca kolejowego na nowy już parking w pobliżu przejazdu kolejowego na ul. Maszewskiej – dworzec tymczasowy w kontenerach pozostanie w tym samym miejscu do zakończenia inwestycji.

Za to pod koniec przyszłego tygodnia na nowe miejsce zostaną przeniesione przystanki autobusów i taksówek.

Planowane zakończenie inwestycji to kwiecień tego roku.

red.

powiązane – „Przenosiny dworca”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie