Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Parafialne pożegnanie wakacji

W niedzielę (1 września) na placu przed kościołem św. Katarzyny zorganizowany został festyn „Pożegnanie wakacji”. Adresowany był głównie do dzieci i młodzieży, ale miał też szczytny cel – gromadzenie środków na kaplicę Wieczystej Adoracji, jaka powstaje w nieużywanym bocznym wejściu do świątyni.

Opublikowane

w dniu

Atrakcji i dla ducha, i dla ciała nie brakowało. Były liczne konkursy i zabawy dla dzieci, bańki mydlane, cukrowa wata, malowanie buziek i wspólne tańce. Można było kupić tanio religijne książki, wybić sobie pamiątkową monetę i obejrzeć występy orkiestry Wood & Brass Band, Zespołu Pieśni i Tańca „Ina” (na zdjęciu) oraz Asi Stanuch z towarzyszącymi jej muzykami. A kto zgłodniał, do dyspozycji miał coś „na ząb” z grilla, domowe ciasta (rozeszły się w mig), a nawet oscypki. We wspólnej zabawie uczestniczyli kapłani posługujący u św. Katarzyny, z ks. proboszczem Krzysztofem Musiałkiem, który czuwał nad całością w wyróżniającej go z daleka krakowskiej rogatywce.
Ile pieniędzy zebrano podczas festynu na budowę kaplicy, podamy w papierowym wydaniu GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie