Connect with us

Nowogard

Papierowa propaganda po nowogardzku

Nowogard. Gmina wydała kolejny numer swoich bezpłatnych „Nowogardzkich Wiadomości Samorządowych”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Oczywiście ani one nie są bezpłatne – płaca za nie podatnicy, ani samorządowe – głównym ich tematem jest promowanie burmistrza Czapli. Nakład 2500 egz. To jedyne takie samorządowe wydawnictwo w naszym powiecie. Znacznie nowocześniejszą formę własnej propagandy za pieniądze podatników stosuje w gminie Goleniów „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”, który osobiście redaguje ten lansiarski profil na FB – naturalnie za pomocą dobrze opłacanych gminnych urzędników i sprzętu. Cel tej propagandy jest w obu gminach ten sam – bezkrytyczna promocja burmistrza.
Obie gminy chętnie też korzystają z propagandy telewizyjnej, którą umożliwia im tzw. „Zachodniopomorska TV” – podstawiony mikrofon, włączona kamera i można mówić co się chce, żadnych kłopotliwych pytań. Z tego rozwiązanie chętnie korzysta osobiście burmistrz Czapla, a burmistrz Krupowicz mając świadomość obciachowości tego formatu, deleguje do tej TV swojego zastępcę.

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Kultura

Inauguracja w NDK

Nowogard. Na 10 września br Nowogardzki Dom Kultury zapowiada inaugurację roku kulturalno-oświatowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki instruktorów oraz działalność pracowni i zespołów. Start godz. 17:00, sala widowiskowa NDK.

red.

powiązane – „Lato przeniesione na… jesień”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

75 lat parafii

Nowogard. Mija 75 lat od ustanowienia Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pierwszym proboszczem po II wojnie światowej jest był ksiądz Bogdan Szczepanowski z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Obecnie jest nim ks. Grzegorz Legutko. Uroczysta Msza święta, w związku z obchodami jubileuszu w parafii, odbyła się wczoraj o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Wejmana oraz z prelekcją historyczną ks. prof. Bernarda Kołodzieja TChr.

red.

powiązane – „Rocznica Krwawej Niedzieli”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Jedna osoba na kwarantannie

Nowogard. W nowym powiatowym obiekcie kwarantanny zbiorowej w nowogardzkim hotelu „Kamena” przebywa już jedna osoba.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką informacje podaje gmina Nowogard. Hotel „Kamena” jest od 27 lipca wydzierżawiony przez powiat do końca roku za 3 tys zł miesięcznie na obiekt kwarantanny zbiorowej. Poprzedni obiekt kwarantanny,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie,  jest w remoncie.

red.

powiązane – „Wojewoda chciał ukarania starosty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie