Connect with us

Goleniów

„Państwo w Państwie” o sprawie Szymańskiego

Goleniów. Popularny magazyn POLSATU zaprezentuje sprawę włamania do domu Edwarda Szymańskiego.

Opublikowane

w dniu

Wczoraj i dzisiaj reporterzy programu realizowali materiały w Szczecinie, Rurzycy i Goleniowie. Emisja odcinka z goleniowską sprawą odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godz. 19.30 w TVPolsat W audycji weźmie udział Edward Szymański.

Przypomnijmy, że chodzi o wielokrotnie opisywaną przez nas sprawę włamania do jego domu oraz śledztwa w tej sprawie prowadzonego jego zdaniem skandalicznie przez osoby odpowiedzialne w Goleniowie za bezpieczeństwo i ściganie przestępców. Historie tego śledztwa Szymański opisał wcześniej w obszernych i udokumentowanych materiałach wręczonych w styczniu i lutym br. radnym powiatowym i goleniowskim. Były tam informacje o aktualnym stanie sprawy, oraz konkretne, imienne podejrzenia skierowane pod adresem goleniowskich prokuratorów i wicestarosty. Teraz sprawa włamania jest rozpatrywana przed goleniowskim Sądem Rejonowym z pomocniczego aktu oskarżenia poszkodowanego.

red.
powiązane – „Przesłuchany syn oskarżonej i policjanci”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie