Connect with us

Goleniów

„Państwo w Państwie” o sprawie Szymańskiego

Goleniów. Popularny magazyn POLSATU zaprezentuje sprawę włamania do domu Edwarda Szymańskiego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wczoraj i dzisiaj reporterzy programu realizowali materiały w Szczecinie, Rurzycy i Goleniowie. Emisja odcinka z goleniowską sprawą odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godz. 19.30 w TVPolsat W audycji weźmie udział Edward Szymański.

Przypomnijmy, że chodzi o wielokrotnie opisywaną przez nas sprawę włamania do jego domu oraz śledztwa w tej sprawie prowadzonego jego zdaniem skandalicznie przez osoby odpowiedzialne w Goleniowie za bezpieczeństwo i ściganie przestępców. Historie tego śledztwa Szymański opisał wcześniej w obszernych i udokumentowanych materiałach wręczonych w styczniu i lutym br. radnym powiatowym i goleniowskim. Były tam informacje o aktualnym stanie sprawy, oraz konkretne, imienne podejrzenia skierowane pod adresem goleniowskich prokuratorów i wicestarosty. Teraz sprawa włamania jest rozpatrywana przed goleniowskim Sądem Rejonowym z pomocniczego aktu oskarżenia poszkodowanego.

red.
powiązane – „Przesłuchany syn oskarżonej i policjanci”

Goleniów

Więcej tlenu dla szpitala

Goleniów. Jutro radni powiatowi wprowadzą na sesji do budżetu powiatu dotację wojewody na inwestycje tlenową w szpitalu powiatowym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka, 500 tysięcy złotych od wojewody jest przeznaczone na rozbudowę i przebudowę instalacji tlenowej w szpitalu. Zostaną postawione i podłączone dwa nowe zbiorniki na tlen oraz wykonana do nich instalacja. Inwestycja ma być niedługo zrealizowana, co pozwoli na znacznie zwiększenie dostępności tlenu dla hospitalizowanych pacjentów.

red.

powiązane – „Nasze zasoby tlenowe się kończą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dziwne odśnieżanie

Goleniów. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na na dziwną jego zdaniem, praktykę odśnieżania ulic w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pisze do nas tak:

„Chcę przedstawić i zobrazować co najmniej dziwne odśnieżanie ulic w Goleniowie. Ulica za znakiem D4a czarna a ulice obok oblodzone, ośnieżone. Ulica za znakiem D4a 18.01.br posypana piaskiem a te obok dalej zaśnieżone, oblodzone, pozbawione zasad bezpiecznej jazdy samochodem i chodzenia po nich. 17.01. do godz. 12.00 białe, brak działań.

Załączniki zdjęcia obrazujące rzeczywistość.

Z poważaniem i wyrazami szacunku”

PS. Imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji.

red.

powiązane – „Bezdomni zimą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz przedłużył zwolnienie, a bojkot trwa dalej

Goleniów. Dzisiaj również nie odbyła się zdalna sesja rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po wczorajszym bojkocie obrad przez 11 radnych, dzisiaj również ta sama grupa się nie zalogowała, dlatego przewodnicząca rady Krystyna Jaworska następne obrady wyznaczyła na wtorek 19 stycznia. Jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, jego zdaniem działania tej jedenastki radych są skoordynowane, ale dotychczas do niego nie zgłosił się przedstawiciel reprezentujący tę grupy by podjąć rozmowy. Jak powiedział Zajko, on jest dom nich gotowy, jednak tymczasem we wtorek porządek obrad jaki zaproponował będzie ten sam.

Wedlu informacji wiceburmistrza Zajko, burmistrz Krupowicz przedłużył zwolnienie lekarskie do 3 lutego.

red.

powiązane – „Burmistrz wraca?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie