Connect with us

Goleniów

Panowie – Matka Boża zaprasza

Goleniów. W sobotę 3 października 2020 r. w pierwszą sobotę miesiąca, w Goleniowie odbędzie się historyczny, pierwszy MĘSKI RÓŻANIEC.

Opublikowane

w dniu

Jak piszą na stronie parafii pw. Św. Katarzyny organizatorzy: „…dołączymy do kilkunastu tysięcy polskich mężczyzn w kraju i za granicą, którzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast.
O godz. 7:00 Msza Święta w Kościele św. Katarzyny, po Mszy (ok. 7:45) wyruszymy w kierunku Kościoła św. Jerzego, odmawiając różaniec w intencji naszych rodzin, miasta i naszej Ojczyzny. Będzie to także nasza osobista, wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi – męska modlitwa, wynagradzająca za grzechy nasze, naszych bliskich, za grzechy naszych rodaków. Poniżej trasa przemarszu i szczegóły wydarzenia.

Wyruszamy w kierunku Kościoła św. Jerzego wg następującej trasy (idziemy chodnikami)

 • Plac Mieszka I,
 • Ul. Grunwaldzką,
 • Brama Wolińska,
 • Plac Bramy Wolińskiej (w kierunku ul J. Słowackiego)
 • Ul. Juliusza Słowackiego,
 • Ul. Armii Krajowej, w kierunku Ronda Hanzeatyckiego,
 • Rondo Hanzeatyckie, ul. Szkolną
 • Ul. Szkolna,
 • Ul. Bohaterów Warszawy,
 • Ul. J. U. Niemcewicza,
 • Plac Planty,
 • Ul. Konstytucji 3 maja w kierunku Placu Rtm. Witolda Pileckiego
 • Plac Rtm. Witolda Pileckiego,
 • Ul. Konstytucji 3 Maja,
 • Ul. gen. W Andersa, idziemy w kierunku Kościoła św. Jerzego,
 • Kościół św. Jerzego,

Plac przed Kościołem św. Jerzego: Apel Jasnogórski, błogosławieństwo. W kościele św. Jerzego – chwila krótkiej Adoracji Najśw. Sakramentu (indywidualnie). Następnie potkanie przy herbacie i kawie (salka na plebanii)”

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie