Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Aktualności

Panika jest najgorszym scenariuszem

Powiat. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie Marek Frydrych mówi o aktualnej sytuacji w naszym powiecie w związku z zagrożeniem koronawirusem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami precyzuje kto jest zagrożony, kiedy i co ma w takiej sytuacji zrobić. Podaje liczbę objętych domową kwarantanną w naszym powiecie oraz wyjaśnia dlaczego w przypadku zaniepokojenia objawami mamy telefonować do lekarza lub Sanepidu, a nie udawać się do przychodni lub szpitala. Wyjaśnia także jak mają się zachować rodzice dzieci w wieku szkolnym i pracownicy dużych zakładów pracy. Co do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, inspektor Frydrych radzi ich unikanie przeziębionym i osłabionym, a nie zdrowym. Zapowiada na czwartek 12 marca specjalna naradę w starostwie kierownictwa samorządów z gmin naszego powiatu.
Więcej w rozmowie obok.

l.o.

Powiązane – „Imprezy masowe odwołane”, „W Kołbaskowie kontrolują”, „Koronawirus – dyrektor pisze do dyrektorów”, „Szukają zagrożonych współpasażerów”, „Koronowirus w naszym powiecie

Aktualności

Jak postępować w takim przypadku ?

Goleniów. Przypadek bezdomnej kobiety, która niszczy zieleń miejską i wykrzykuje agresywnie na ulicy zawsze się może zdarzyć.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Tak jak kilka lat temu bezdomnego agresywnego nożownika, który terroryzował miasto. Gdy taka osoba nie jest ubezwłasnowolniona – bez jej zgody niewiele. Takie wnioski płyną z rozmowy z dyrektorem goleniowskiego OPS Zbigniewem Łukaszewskim, którą zamieszczamy obok. Dowiadujemy się z niej nie tylko o konkretnym przypadku wspomnianej kobiety, ale również co można zrobić, a czego nie w każdym innym podobnym. Okazuje się, że nawet gdy taka osoba popełni czyn karalny lub wykroczenie odpowiednie służby wymiaru sprawiedliwości niechętnie lub opieszale się nią zajmują, bo zazwyczaj śmierdzi i etc… Słowem są z nią same kłopoty. Ale problem sam się nie rozwiązuje i może trwać latami.

red.

powiązane – „Zespół do spraw osoby”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Do biblioteki już nie wrócę…

Goleniów. Anita Jurewicz nie jest już dyrektorem Biblioteki Miejskiej i powiatowej w Goleniowie – 1 czerwca objęła funkcję zastępcy burmistrza gminy Goleniów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami powiedziała m.in., że niezależnie od rozwoju wypadków, do pracy w bibliotece już nie wróci – to rozdział zamknięty. Opowiada też dlaczego zgodziła się na przyjęcie propozycji burmistrza Krupowicza oraz jakie zarobki burmistrz jej zaproponował i czy to jest funkcja merytoryczna czy polityczna.
Więcej w rozmowie z obok, zarejestrowanej dzień przed objęciem funkcji wiceburmistrza.

Red.
powiązane – „Burmistrz stawia na kobiety

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Zbigniew Stanuch w „Poczcie Wielkich Polaków”

Goleniów. W telewizyjnym cyklu „Poczet Wielkich Polaków” w kilku odcinkach bierze udział goleniowski historyk.

Avatar

Opublikowane

w dniu

„Poczet Wielkich Polaków” to program cykliczny składający się z 365 odcinków, realizowany przez telewizję „Trwam”, emitowany na jej antenie codziennie przez cały ten rok.

W każdym odcinku co najmniej trzech naukowców prezentuje daną postać – jest wśród nich goleniowski historyk pracujący w szczecińskim oddziale IPN dr Zbigniew Stanuch. Emisje z jego udziałem zaplanowano na:
8 sierpnia 2021 r.: ppor. Feliks Selmanowicz ps. „Zagończyk” i Danuta Siedzikówna ps. „Inka”.
9 września: ks. Stefan Niedzielak
9 września: o. Władysław Gurgacz TJ „Ojciec”
10 października: Józef Franczak „Lalek”
11 listopada: Marianna Popiełuszko
12 grudnia: dr Edmund Wojtyła

Program jest emitowany w następujących godzinach: 7.55 – premiera, 17.55 – pierwsza powtórka, 0.55 – druga powtórka.

W rozmowie z nami dr Stanuch objaśnia całe przedsięwzięcie i swój udział w nim.

red.

powiązane – „Dyrektor – w IPN i NIK

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie