Connect with us

Aktualności

Panika jest najgorszym scenariuszem

Powiat. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie Marek Frydrych mówi o aktualnej sytuacji w naszym powiecie w związku z zagrożeniem koronawirusem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami precyzuje kto jest zagrożony, kiedy i co ma w takiej sytuacji zrobić. Podaje liczbę objętych domową kwarantanną w naszym powiecie oraz wyjaśnia dlaczego w przypadku zaniepokojenia objawami mamy telefonować do lekarza lub Sanepidu, a nie udawać się do przychodni lub szpitala. Wyjaśnia także jak mają się zachować rodzice dzieci w wieku szkolnym i pracownicy dużych zakładów pracy. Co do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, inspektor Frydrych radzi ich unikanie przeziębionym i osłabionym, a nie zdrowym. Zapowiada na czwartek 12 marca specjalna naradę w starostwie kierownictwa samorządów z gmin naszego powiatu.
Więcej w rozmowie obok.

l.o.

Powiązane – „Imprezy masowe odwołane”, „W Kołbaskowie kontrolują”, „Koronawirus – dyrektor pisze do dyrektorów”, „Szukają zagrożonych współpasażerów”, „Koronowirus w naszym powiecie

Aktualności

Na razie szczepimy tylko „Pfizerem”

Goleniów. Szef POLMEDU Bogusław Pilawa mówi jak przebiegł pierwszy tydzień szczepień „przeciwcovidowych”.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Z rozmowy dowiadujemy się czy sam Bogusław Pilawa poddał się szczepieniu i dlaczego, jak wygląda w praktyce procedura rejestracji, ile osób już zaszczepiono i jaką szczepionką, a ile jeszcze pozostało do zaszczepienia. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Petycje szczepionkowe odrzucone

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czy PGK odpowiada za podwyżkę ceny śmieci?

Goleniów. Zapytaliśmy prezesa PGK dlaczego stawka za odbiór śmieci w gminie Goleniów ma być najwyższa w powiecie.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Prezes Andrzej Cieśliński w rozmowie przedstawia, dlaczego gmina za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych płaci zarządzanej przez niego firmie rocznie ponad 12 mln zł, co przekłada się na stawkę 30 zł od osoby miesięcznie. Zapewnia też, że w PGK nie ma zawyżonych kosztów przekładających się na zawyżoną z tego powodu cenę odbioru śmieci i deklaruje pełna otwartość na kontrole radnych i audyt spółki. Mówi też dlaczego wejście gminy do CZG R-XXI nie zmniejszy ceny śmieci i dlaczego per saldo stawki w R-XXI są wyższe niż obecnie płacone przez PGK odbiorcy z Myśliborza. Ocenia wreszcie sens przystąpienia gminy do CZG R-XXI.

Więcej w rozmowie obok.

Red.

powiązane – „30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Lepszego niż mijający Nowego 2021 Roku.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie