Connect with us

Aktualności

Pani ordynator sobie poszła

Pani ordynator oddziału wewnętrznego w Goleniowie pewnego dnia pod koniec stycznia po prostu nie pojawiła się w pracy. Wcześniej jej zarządzanie doprowadziło do zwolnienia się części zespołu lekarskiego tego oddziału. Obecnie na oddziale nie ma ordynatora, opiekę medyczną zapewnia dwoje lekarzy.

Opublikowane

w dniu

 „-Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Nie przypuszczałam, że ordynator może po prostu zostawić swój oddział i leczonych tam pacjentów – mówi prezes Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie, Elżbieta Kasprzak. –Pani doktor przysłała po paru dniach jakieś zwolnienie lekarskie, ale nie zmienia to faktu, że zachowała się bardzo dziwnie. Dziś sytuacja na oddziale wewnętrznym jest stabilna i niezagrażająca pacjentom. Od 21 lutego do pracy na oddziale przyjdzie trzeci lekarz, a od 1 marca dołączy do ekipy nowy ordynator. Kontrakty z nimi są już podpisane i czekamy na pojawienie się w pracy nowych lekarzy”. Od 1 marca sytuacja kadrowa na oddziale wewnętrznym powinna więc wrócić do normy, bo czworo lekarzy to standardowa obsada etatowa. E. Kasprzyk zapewnia, że zmniejszona kadra nie jest zagrożeniem dla pacjentów oddziału i sytuacja na nim jest pod pełną kontrolą. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie