Connect with us

Aktualności

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

Pomimo tego, że z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie odbyły się dzisiaj w Goleniowie żadne oficjalne uroczystości, organizowane przez władze gminy, mieszkańcy miasta dali świadectwo temu, że pamiętają o ofiarach poniesionych w okresie powojennym.

Opublikowane

w dniu

W centrum miasta, na placu Rotmistrza Pileckiego, goleniowianie spotkali się o godzinie 15:30, by złożyć symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Zebrało się ich ledwie ośmioro, jeden z inicjatorów wydarzenia Józef Kusiak twierdzi mimo to, że było warto, bo chętnych do uczczenia bohaterów walki o niepodległość przybywa. – A złożenie hołdu Żołnierzom Wyklętym czy jak kto woli Niezłomnym jest patriotycznym obowiązkiem każdego z nas – mówi. – Trzy lata temu była nas czwórka, teraz ośmioro, więc jak tak dalej pójdzie to może w końcu i władze się zdecydują na uczestnictwo w narodowym święcie? Poległym żołnierzom się taka pamięć po prostu należy.

W kościele p.w. św. Katarzyny o godzinie 18:00 z inicjatywy miejscowych działaczy Prawa i Sprawiedliwości odbyła się dzisiaj msza w intencji Żołnierzy Wyklętych. Jedyną oficjalną imprezą, związaną z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, będzie w Goleniowie tematyczny wykład, który przedstawi doktor Zbigniew Stanuch ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej odbędzie się 3 marca o godz. 17.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie