Connect with us

Aktualności

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

Pomimo fatalnej pogody, zacinającego wiatru i deszczu kilkadziesiąt osób złożyło dzisiaj pod Pomnikiem Niepodległości hołd Żołnierzom Wyklętym.

Opublikowane

w dniu

Uroczystość była skromna, bo władze miasta nie zorganizowały oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W południe na placu imienia rotmistrza Pileckiego pojawiło się kilkoro miejscowych radnych, ale też spora grupa zwykłych mieszkańców miasta, którzy wiązanką kwiatów bądź zniczem uhonorowali ofiarę złożoną przez polskich patriotów w walce o niepodległość Polski. Nie brakło modlitwy za poległych, hasła "Cześć i chwała bohaterom", zaśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego".

"To skandal, że władze miasta nie dbają o takie święta", powiedział nam obecny pod pomnikiem Jacek Kuś. "Tylko oddolna inicjatywa może coś tu zmienić. Dlatego tu jesteśmy. Jest nas niewielu, pogoda fatalna, ale chcemy oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę i nie bali się sprzeciwić wrogowi. Co tutaj więcej można powiedzieć: cześć i chwała bohaterom!"

Uczestnicy nieoficjalnych goleniowskich obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zapowiedzieli, że będą spotykać się pod Pomnikiem Niepodległości co roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie