Connect with us

Aktualności

Pamięci Sybiraków

Są takie zdarzenia i chwile w życiu człowieka, których – nawet gdy bardzo się tego chce – zapomnieć się nie da. Do nich należy niewątpliwie gehenna, jaką przeszły tysiące Polaków na Sybirze. Na tej nieludzkiej ziemi, gdzie doświadczyli upodlenia, głodu, ciężkiej pracy i niewyobrażalnego zimna. Tylko dlatego, że byli Polakami.

Opublikowane

w dniu

17 września, w 75. rocznicę napaści sowietów na Polskę, w kościele pw. Św. Jerzego odprawiona została Msza św. w intencji Sybiraków – tych, co na dalekiej Syberii zostali i tych, którzy to piekło na ziemi przeżyli i dzisiaj dają świadectwo tego, jaki los człowiek człowiekowi potrafi zgotować. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Wacław Nowak. Uczestniczyli w niej przedstawiciele goleniowskiego koła Związku Sybiraków ze swoim sztandarem. Kilka godzin wcześniej wraz z ks. Nowakiem wzięli udział w uroczystościach na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, gdzie odsłonięty został i poświęcony pomnik Matki Sybiraczki autorstwa goleniowskich artystów Ewy i Leszka Soroczyńskich.

Koło Związku Sybiraków w Goleniowie liczy obecnie 78 osób, jego prezesem jest pani Leokadia Sosnowska.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie