Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Pamięci Jerzego Holza

Koncertem w kościele św. Katarzyny uczczono w sobotę pamięć zmarłego przed rokiem wieloletniego dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie – Jerzego Holza.

Opublikowane

w dniu

„Jerzy Holz in memoriam” zatytułowany był ten niezwykły koncert w wykonaniu absolwentów, uczniów i nauczycieli goleniowskiej SM oraz przyjaciół Jurka. Przede wszystkim akordeonistów, bo przecież Jerzy też był akordeonistą. I utwory na akordeon zdominowały to wyjątkowe spotkanie z muzyką. Rozpoczął je student II roku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat wielu międzynarodowych konkursów akordeonowych, Adam Maksymienko. Zainteresowany muzyką nową, jako pierwszy instrumentalista z Polski wykonał w 2015 r Sonatę nr 3 „Reminiscence of the Future” Wiaczesława Siemionowa i ten utwór zagrał dla goleniowskiej publiczności. Po nim w utworze „Arm in arm with the wind” Cezarego Strokosza wystąpiła dziecięca orkiestra gitarowa ze Szkoły Muzycznej w Gryficach, a kolejnym punktem był współczesny utwór na orkiestrę akordeonową „Thereisa Street” Aleksandra Kościówa. Zagrany przez kilkunastu akordeonistów w różnych punktach kościoła, dawał niezwykłe wrażenia słuchowe. Koncert zakończyło wykonanie „Krótkiej Mszy Dziecięcej” Krzysztofa Naklickiego. Wykonały ją chóry Szkoły Muzycznej w Goleniowie oraz filii w Nowogardzie, chór z MDK i PSM w Świnoujściu, zespół akordeonowy, flecistki oraz kwartet wokalny w składzie: Agata Porczak, Aleksandra Wojtachnia, Filip Mateusz Bańkowski i Michał Komorek. Dyrygował autor utworu – Krzysztof Naklicki.

Publiczność nagrodziła wykonawców oklaskami na stojąco, prosząc o bis.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie