Connect with us

Osina

Pakiety dla mieszkańców

Osina. Gmina zamówiła 1000 szt. masek. W czwartek 16 kwietnia br. otrzymano pierwszą partię 500 szt. masek wielokrotnego użytku.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali pakiety składające się z maski i informacji, jak zdezynfekować maseczkę wielokrotnego użytku. Dystrybucją masek zajęli się radni i sołtysi poszczególnych miejscowości. Pierwszą dostawę masek przeznaczono dla mieszkańców Osiny, Redła, Krzywic, Przypólska i kolonii Kałużna (po jednej masce na gospodarstwo domowe), dla członków OSP Redło, Osina, Węgorza oraz pracowników Urzędu Gminy, OPS-u, prac publicznych i społeczno-użytecznych.
W Osinie radni Kamila Wójcik, Teresa Nowacka, Marek Pakulski, Aleksander Pakulski i Marcin Różalski dostarczyli maski w swoich okręgach wyborczych. W Redle dystrybucją zajęła się Pani sołtys Beata Banasiak, w Krzywicach sołtys Arek Witkowski i radna Zuzanna Kondratowicz, a w Przypólsku sołtys Ewa Dobrzyjałowska.
Maski dla mieszkańców pozostałych miejscowości zostaną dostarczone niezwłocznie po otrzymaniu kolejnej dostawy.

Wójt Krzysztof Szwedo poinformował, że z inicjatywy pracowników obsługi i Dyrekcji, w szkole w Osinie ruszyła produkcja masek. Pracownicy przynieśli prywatne maszyny do szycia, a gmina dała pieniądze na zakup potrzebnych materiałów. Cała produkcja masek będzie przeznaczona dla mieszkańców i służb.

Red.

powiązane – „Wójt apeluje do mieszkańców gminy”

Osina

Gabaryty i mycie

Osina. Gmina zapowiada termin odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz mycie pojemników na śmieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą z terenu całej Gminy w dniu 17 września 2020 roku. Wieczorem dnia poprzedzającego wskazaną datę tzn. 16 września mają być wystawione przed posesje, w sposób umożliwiający pracownikom firmy wywozowej ich odbiór. Co można wystawić, a czego nie odbierze firma, szczegółowo opisane jest na stronie www.osina.pl w zakładce Gospodarka Odpadami. Odpady ustawiamy w okolicy pojemników na odpady zmieszane, w widocznym miejscu. Gmina apeluje o nie wystawianie odpadów wielkogabarytowych w innych terminach, gdyż następny termin będzie 10 grudnia 2020 r.

Mycie pojemników na śmieci przez PGK odbędzie się w dniach 12-13-14.10.2020r – poniedziałek, wtorek, środa. Akcja będzie przeprowadzona przy nieruchomościach mieszkańców Gminy Osina w dniach odbioru odpadów tj. w pierwszej kolejności będą odbierane odpady z pojemników według harmonogramu, natomiast w tym samym dniu pojemniki zostaną umyte przez pojazd przeznaczony do wykonania takiej usługi. Gmina prosi mieszkańców gminy Osina aby w dniach odbioru odpadów z pojemników, nie zapełniać pojemników odpadami, w celu zapewnienia Spółce właściwego wykonania usługi mycia pojemników”.

red.

powiązane – „Bodzęcin – Msza dożynkowa”

Kontynuuj czytanie

Osina

Bodzęcin – Msza dożynkowa

Osina. Krzysztof Szwedo Wójt Gminy Osina, pani sołtys Anna Pałczyńska oraz mieszkańcy Bodzęcina zapraszają rolników i wszystkich mieszkańców gminy na Dożynkową Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne plony.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Msza odbędzie się 5 września o godz. 17.00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Bodzęcinie. Po mszy mieszkańcy Bodzęcina zapraszają na drobny poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

red.

powiązane – „Bodzęcin – list w sprawie wyborów”

Kontynuuj czytanie

Osina

Zabawy w niedzielę

Osina. Przy okazji otwarcia familijnej huśtawki będzie wspólna zabawa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Co się będzie działo wtedy na osiedlu mieszkaniowym w Osinie dokładnie organizatorzy nie podają, ale miejscowi mogą to po prostu sprawdzić na miejscu.

red.

powiązane – „Może bez segregacji u mieszkańców?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie