Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Otwarto oferty na remont A6

3,5 km betonowego odcinka autostrady A6 (między węzłem drogowym Rzęśnica a węzłem Dąbie) prawdopodobnie przebuduje szczecińska firma Energopol SA. Złożyła ona najtańszą z siedmiu rozpatrywanych ofert. Energopol chce 35,4 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisanie umowy na wykonanie modernizacji planowane jest na początek drugiego półrocza tego roku. Prace budowlane zaczną się jesienią, więc nie spowodują utrudnień tego lata. W przyszłym roku również nie, bo w umowie będzie zawarty warunek, że w okresie urlopowym (połowa czerwca – koniec sierpnia) kierowcy będą mogli korzystać z obu jezdni.

Zniknie więc ostatni odcinek betonowej autostrady, zastąpi go droga z nawierzchnią bitumiczną i pasem awaryjnym, którego obecnie nie ma. Roboty powinny być zakończone pod koniec roku 2019. Nie obejmą one przebudowy samego węzła drogowego Rzęśnica – to będzie element inwestycji na drodze S3; tu procedura przetargowa wciąż trwa.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont „chociwelki”, czyli pasa niedokończonej autostrady Berlin-Królewiec. To będzie inwestycja wojewódzka.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie