Connect with us

Aktualności

Otwarto oferty na remont A6

3,5 km betonowego odcinka autostrady A6 (między węzłem drogowym Rzęśnica a węzłem Dąbie) prawdopodobnie przebuduje szczecińska firma Energopol SA. Złożyła ona najtańszą z siedmiu rozpatrywanych ofert. Energopol chce 35,4 mln zł.

Opublikowane

w dniu

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisanie umowy na wykonanie modernizacji planowane jest na początek drugiego półrocza tego roku. Prace budowlane zaczną się jesienią, więc nie spowodują utrudnień tego lata. W przyszłym roku również nie, bo w umowie będzie zawarty warunek, że w okresie urlopowym (połowa czerwca – koniec sierpnia) kierowcy będą mogli korzystać z obu jezdni.

Zniknie więc ostatni odcinek betonowej autostrady, zastąpi go droga z nawierzchnią bitumiczną i pasem awaryjnym, którego obecnie nie ma. Roboty powinny być zakończone pod koniec roku 2019. Nie obejmą one przebudowy samego węzła drogowego Rzęśnica – to będzie element inwestycji na drodze S3; tu procedura przetargowa wciąż trwa.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont „chociwelki”, czyli pasa niedokończonej autostrady Berlin-Królewiec. To będzie inwestycja wojewódzka.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie