Connect with us

Aktualności

Ot, metody…

Z tabletu, zostawionego przez naszego Czytelnika w Zespole Szkół Prywatnych Szkolna 13, pracownik tej szkoły wykradł prywatne loginy i hasła, w tym login i hasło do naszego portalu. Skradzione informacje zostały użyte w Internecie przez inne osoby, podszywające się pod poszkodowanego.

Opublikowane

w dniu

Używając skradzionej tożsamości, złodziej (lub osoba z nim związana) zamieścił komentarze na portalu internetowym Gazety Goleniowskiej. Wpis szybko został zauważony przez Czytelnika, który nie miał trudności ze skojarzeniem fałszywego wpisu ze swoją obecnością na Szkolnej 13 i pozostawionym tam tabletem. Trop okazał się prawdziwy, po krótkiej i pewnie bardzo szczerej rozmowie sprawca włamania do tabletu i kradzieży loginów i haseł przyznał się do wykradzenia tożsamości, a także zmuszony do opublikowania na naszym portalu przeprosin.
Osoba lub osoby ukrywające się pod nickiem gggoleniow@o2.pl, grają rolę wyjątkowo agresywnego „adwokata” pewnego "doradcy finansowego". Można zakładać, że kradzież loginów i haseł ze sprzętu komputerowego naszego Czytelnika była nieprzypadkowa i celowa, a celem mogło być zamieszczanie kolejnych wpisów na portalu pod skradzioną tożsamością. Oczywistym pytaniem jest, czy to jedyna kradzież, jakiej dokonał uzdolniony informatycznie pracownik szkoły przy Szkolnej 13? I co jeszcze skradziono lub próbowano skraść?

Kradzież tożsamości i posłużenie się nią ze szkodą dla okradzionego jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia.

Na temat skandalicznego incydentu próbowaliśmy dziś rozmawiać z dyrektorem Zespołu Szkół Szkolna 13. Na razie to się nie udało, nie znalazł dziś dla nas czasu.

Możliwość komentowania została wyłączona ze względu na patologiczną nadaktywność wspomnianego gggoleniow@o2.pl
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie