Connect with us

Aktualności

Ostra babka

Babka mięsna, przygotowana przez uczniów Technikum nr 1 w Maszewie, zdobyła grand prix tradycyjnego Konkursu Potraw Wielkanocnych, który odbył się wczoraj w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Do rywalizacji stanęło siedemnaście zespołów, reprezentujących między innymi kluby seniorów, szkoły czy rady rodziców. Nagrody rozdawane były w kategoriach zupy wielkanocne, potrawy z jaj, mięsa oraz ciasta, stoły zastawiono zatem tradycyjnymi polskim żurkami, pasztetami i mazurkami. Kucharze-amatorzy coraz częściej jednak próbują eksperymentować, pojawiły się więc także jajka z pastą wasabi, rolady wieprzowe z pesto czy mięsna babka z sosem chili. Właśnie ta ostatnia zdobyła główną nagrodę konkursu, przyznawaną przez szefa kuchni szczecińskiego Radissona Wiesława Kartasińskiego.
Za najsmaczniejszą zupę uznano zupę chrzanową, przygotowaną przez podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 w Goleniowie, wśród jaj wygrały przepiórcze minijajeczka autorstwa Rady Rodziców Zespołu Szkół w Goleniowie, sernik Kacpra od samorządu uczniowskiego Gimnazjum nr 1 w Goleniowie był najleoszym ciastem, a kategorię potraw mięsnych wygrały udka faszerowane z sosem żurawinowym rady rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie