Connect with us

Goleniów

Ostatnie działki

Goleniów. Kończą się gminne działki na sprzedaż W Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach niedługo zostanie wystawiony na sprzedaż jako całość kompleks działek o powierzchni ok. 10 ha. To będą ostatnie działki do sprzedaży, jakimi aktualnie dysponuje gmina w GPP – pozostały tylko te będące rezerwą inwestycyjną na potrzeby gminy.

Brak działek w GPP na kilka lat ograniczy jego rozwój powierzchniowy, bo następne gminne działki będą wymagały przygotowanie – np. wylesienia. Według wiceburmistrza Banacha gmina jest gotowa na takie przygotowanie działek, ale to proces długotrwały, liczony w latach.

Niezależnie od gminnych działek, w kompleksie GPP w obrocie są również działki prywatne. Na nich powstały już:

  • „Panattoni Park Szczecin Goleniów” o docelowej powierzchni ponad 60 tys m2 w trzech budynkach. Pierwszy jest już gotowy, a najmecą jest Bosch.„
  • 7R Park Goleniów” o pow. 30 tys m2. Zajmuje ją Hultafors Group, która dystrybuuje narzędzia oraz sprzęt dla zawodowych rzemieślników.

red.

powiązane – „Jak obwodnica Szczecina wpłynie na gminę?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie