Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Ostatni taki egzamin

Mimo akcji strajkowej we wszystkich szkołach Gminy Goleniów punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Przystąpili do niego niemal wszyscy uczniowie ostatniego rocznika gimnazjalnego. Z dniem 1 września 2019 r. gimnazja przestają istnieć.

Opublikowane

w dniu

Nas zainteresowała organizacja egzaminu w Szkole Podstawowej nr 1, której nauczyciele strajkują. Dyrektorka tej szkoły, Joanna Stanuch-Piotrowicz przyznaje, że w związku z akcją strajkową miała  kłopoty ze skompletowaniem zespołów nadzorujących przebieg egzaminu (potrzebne były cztery – jeden na salę, gdzie egzamin pisze 59 uczniów i trzy do przeprowadzenia egzaminu uczniów z dysfunkcjami)), ale się udało i egzaminy – jak zapewnia – przebiegną bez zakłóceń.

Dzisiaj (10 kwietnia) gimnazjaliści piszą część humanistyczną (najpierw historia i wiedza o społeczeństwie, po przerwie – język polski), jutro sprawdzana będzie ich wiedza z nauk przyrodniczych, po przerwie – z matematyki, a w piątek będą zdawać egzamin z języka obcego (najpierw na poziomie podstawowym, po przerwie – rozszerzonym). Wyniki będą znane 14 czerwca.

Od poniedziałku zaczynają się egzaminy ósmoklasistów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie