Connect with us

Stepnica

OSP w Żarnowie z grantem

Stepnica. „Grantów Strażackich 2022” – na liście wśród 32 remiz do remontu jest OSP Żarnowo.

Opublikowane

w dniu

Kolejne 32 zachodniopomorskie remizy otrzymały wsparcie na remont – do wykonania najpotrzebniejszych prac remontowych, modernizacyjnych oraz konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na ten cel rozdysponowano 600 tys. zł – w tym dla OSP w Żarnowie 19 000,00 zł.

W sumie do dyspozycji OSP przewidziano w tym naborze kwotę 600 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na „Granty Strażackie”. Dla porównania w roku 2021 wsparcie wyniosło 360 tys. zł. Tegoroczne dotacje są także wyższe o 10 tys. zł w porównaniu z poprzednim naborem i wynoszą ok. 20 tys. zł.

red.

powiązane – „Nietypowa ławeczka”

Stepnica

Żydowski cmentarz

Stepnica. Nadleśnictwo Goleniów we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej oznakowało dawny cmentarza żydowski.

Opublikowane

w dniu

Na terenie Nadleśnictwa Goleniów w bliskim sąsiedztwie Stepnicy znajduje się dawny cmentarz żydowski, na którym pochówki odbywały się od połowy XIX wieku do lat 30 XX wieku. Był to teren na zachodnim skraju wsi Bogusławie (Birkenwalde), po północnej stronie drogi Stepnica – Goleniów. Cmentarz pełnił funkcje grzebalne do lat 30. XX wieku. Szacuje się, że do tego czasu pochowano na nim kilkadziesiąt osób.

Nadleśnictwo we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej ustawiło na terenie dawnego cmentarza żydowskiego tablicę informacyjną.

Ceremonia odsłonięcia tablicy planowana jest jesienią 2022 roku.

red.

powiązane – „Miłowo na tablicy”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Miłowo na tablicy

Stepnica. W Miłowie z inicjatywy Pani Sołtys Mirosławy Beczek oraz rady sołeckiej, przy wsparciu gminy Stepnica powstała fotograficzno-tekstowa tablica pamiątkowa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przedstawia ona dzieje sołectwa Miłowo i jego mieszkańców. Tablica usytuowana jest przy świetlicy wiejskiej i stanowi niemałą atrakcję nie tylko dla byłych i obecnych mieszkańców miejscowości ale może zainteresować miłośników historii Naszej Gminy jak i Pomorza Zachodniego.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Eko przygoda

Stepnica. Jutro w Stepnicy spotkanie z przyrodą.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Biała flaga”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie