Connect with us

Goleniów

OSiR się otwiera

Goleniów. Sport. Od 4 mają niektóre obiekty goleniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą otwarte.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dyrektor Łukasiak z OSiR napisał na stronie ośrodka – …w naszym przypadku po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia z ograniczeniami udostępnimy na stadionie miejskim ul. Sportowa 25, codziennie od godz. 8.00 do 20.00 ,, Euroboisko “, piaszczyste boisko do plażowej piłki siatkowej i korty. Na terenie Zespołu Boisk ,, Szkolna 39’’ od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00 będzie można korzystać z poliuretanowego boiska do koszykówki i boiska o sztucznej trawie do mini piłki nożnej. W Lubczynie zacznie funkcjonować przystań żeglarska ,, Marina Lubczyna” i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kończymy prace nad przygotowaniem odpowiednich form i zasad dostępności na obiekty i zabezpieczenia sanitarnego zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez panią minister. Przedstawimy je wkrótce na naszej stronie…”

red.

powiązane – „Stadion od poniedziałku otwarty”

Aktualności

Sypień pyta o publiczne pieniądze na prywatnym profilu burmistrza.

Goleniów. Dwa pytania do nieobecnego na środowej sesji burmistrza Krupowicza skierował radny Krzysztof Sypień.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Burmistrz był na zwolnieniu lekarskim, a oba pytania dotyczą polityki informacyjnej gminy, która od pewnego czasu koncentruje się prawie wyłącznie na promowaniu Roberta Krupowicza na jego prywatnym profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa” (to prywatny profil FB, redagowany przez Roberta Krupowicza, a przygotowywany i obsługiwany przez gminnych urzędników za pieniądze podatników). Radny pytał dlaczego opłacane z publicznych pieniędzy i kręcone na zakupionym przez podatników sprzęcie gminne „Fakty” (powołał je po wygraniu ostatnich wyborów samorządowych jednostronną decyzją burmistrz Krupowicz, który jednocześnie sam siebie mianował na redagującego ten serwis), nie są prezentowane na oficjalnej stronie gminy, tylko wyłącznie na prywatnym profilu burmistrza. Radny dziwi się, dlaczego za publiczne pieniądze „Fakty” zajmują się sprawami takimi jak pączki w tłusty czwartek itp. Radny Sypień chciał też, by odpowiedzi na pytania jakie pojawiają się na gminnym profilu FB „Urzędnik Gminy Goleniów” były podpisywane przez odpowiadającego, a nie anonimowe. Uważa, ze tak powinno być także z innymi gminnymi miejscami w sieci – w tym na prywatnym profilu burmistrza. Całe wystąpienie radnego na załączonym filmie.

Pytania radnego Sypienia są w istocie pytaniami o to, czy mamy w gminie prywatny środek masowego przekazu redagowany przez burmistrza, a utrzymywany za spore publiczne pieniądze – znacznie większe niż jest to w przypadku normalnych, prywatnych gazet lub portali. Każdy kto zajrzy na ten profil zobaczy tylko lans i propagandę sukcesu, podane profesjonalnie i ze świadomością celu jaki chce uzyskać burmistrz Krupowicz – żadnych trudnych spraw gminnych, tylko usypiająca papka i lukrowany lansik. Paradoksalnie burmistrz w ten sposób pokazuje swoją słabość – w końcu nie sztuka robić takie medium czyimiś rękami i za nie swoje pieniądze. Warto przypomnieć, że zarówno gminne „Fakty” jak swój profil na FB powołał, kiedy przestraszył się niewygodnych pytań dziennikarzy na konferencjach prasowych, których nie bał się wcześniej choćby burmistrz Wojciechowski, a teraz jego najbliżsi współpracownicy – w konsekwencji niczym Papkin zrejterował i… normalne konferencje prasowe z wieloletnią tradycją w naszej gminie po prostu zlikwidował.

Niech „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa” pokarze co naprawdę potrafi jako redaktor i poprowadzi swój prytany profil za własne pieniądze i osobiście – bez opłacanej przez podatników pomocy kilku urzędników. Tak jak to robi prywatnie choćby radny Mituła – uzyskując niewiele mniejszą poczytność. Swoją drogą propozycja radnego Sypienia co do podpisywania autorów wpisów i odpowiedzi na prywatnym profilu FB burmistrza skończyła by się dla Krupowicza kompromitacją. Wszak pisane w pierwszej osobie posty nie są jego autorstwa – z bardzo nielicznymi tylko wyjątkami. Takimi jak o Trzaskowskim i ich podobnych upodobaniach.

Tymczasem kryzys finansowy wynikający z zarazy dotyka także finanse gminy i będzie zmuszał do oszczędności. Czy w związku z tym burmistrz zacznie od siebie i zaproponuje oszczędności w gminnej propagandzie? – wręcz przeciwnie, raczej ja wzmocni. Chyba, że radni – także ci z 11-tki burmistrza – przestaną „przymykać oko” na jego propagandową prywatę i wezmą w obronę interes swoich wyborców. Bo interesy tych ostatnich i burmistrza niestety nie są tożsame…

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wypowiedzenie do końca września

Goleniów. Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wypowiedziało umowę na zarządzanie wspólnotą mieszkańców budynku przy ul. Kościuszki 3 w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Termin wypowiedzenia mija z końcem września tego roku. Według prezeski GTBS Magdaleny Miklaszewskiej, do tego czasu wspólnota powinna znaleźć nowego zarządcę, który poprowadzi jej sprawy. GTBS nie widzi możliwości dalszego reprezentowania wspólnoty w sytuacji problemów jakie są związane z zagrożeniem budynku katastrofa budowlana. Jak nam powiedziała prezes Miklaszewska nie jest to ucieczka i pozostawienie mieszkańców samym sobie. Po prostu w sytuacji wymagania przez nadzór budowlany kolejnych ekspertyz, które wiążą się z kosztami dla mieszkańców bloku, których oni nie są w stanie ponieść, zarząd takim zagrożonym budynkiem staje się niewykonalny. Jej zdaniem do czasu wygaśnięcia zarządu większość spraw związanych z zagrożeniem budynku powinno się wyjaśnić. Poza tym uważa, że na razie konstrukcja budynku jest stabilna i monitorowana, osiadanie się ustabilizowało i nic nie wskazuje na gwałtowną zmianę.

red.
powiązane – „Kościuszki 3 – jest zażalenie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro worki na wieś

Goleniów. PGK kontynuuje akcję dystrybucji worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki. Jutro otrzymają je mieszkańcy kolejnych wsi.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W sobotę 30.05.2020 worki beda dostarczone do następujących miejscowości : Bącznik, Białuń, Bolechowo, Bolesławice, Budno, Burowo, Danowo, Domastryjewo, Glewice, Gniazdowo, Imno, Kamieniska, Kąty, Krępsko, Łaniewo. Łęsko, Marszewo, Miękowo, Modrzewie, Mosty, Niewiadowo, Podańsko, Stawno, Święta, Tarnowiec, Tarnówko, Wierzchosław, Zabród, Żdżary, Żółwia, Żółwia Błoć.

red.

powiązane – „Śmieci – co nas czeka za tydzień?”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie