Connect with us

Bez kategorii

Osiemdziesiąte urodziny

Goleniów. Osiemdziesiąte urodziny obchodzi Władysław Waslinka, znany trener i Zasłużonego Mieszkaniec Gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

To ostatnie wyróżnienie Pan Władysław odebrał w dniu 11 marca 2021 r. mówiąc wtedy m.in.:

„Jestem mile zaskoczony tym wyróżnieniem, bo znalazłem się w gronie ludzi zasłużonych dla tego miasta. To jest dla mnie ogromny zaszczyt, bo z tym miastem związany jestem ponad 70 lat, akurat tyle ile prawie żyję i zawsze sobie ceniłem to, co dzieje się w naszym mieście. Kiedy jako 19-letni absolwent technikum wychowania fizycznego podejmowałem pracę w Maszewie, miałem przyjemność prowadzić zajęcia z dziewczynami i proszę sobie wyobrazić, że najstarszą moją uczennicą była dwa lata młodsza ode mnie dziewczyna, ale takie były czasy i człowiek mile to wspomina. Proszę Państwa, jestem w tym miejscu, jestem w naszym kochanym Goleniowie i tego miejsca będę strzegł jak oka w głowie, i zawsze będę dumny z tego, że jestem mieszkańcem Goleniowa, którego nie zamienię na żadne inne miejsce. Na zakończenie dodam, że cieszę się, że z rąk moich koleżanek otrzymuję to wyróżnienie i cieszę się, że na sali są moi uczniowie, z których jestem bardzo dumny. Działajcie na rzecz naszego pięknego miasta”.

Władysław Wasylinka z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie – kierunek wychowanie fizyczne oraz trenerem II klasy piłki siatkowej. Urodził się w 1942 r. w Werchracie. Wraz z rodzicami zamieszkał w Burowie koło miejscowości Mosty. Wczesną edukację szkolną rozpoczął w Szkole Podstawowej w Burowie, a zakończył w 1956 r. w Mostach. W 1961 r. jako absolwent Technikum Wychowania Fizycznego w Szczecinie rozpoczął pracę jako nauczyciel
w Szkole Podstawowej w Maszewie, z którą związany był przez 6 lat. W 1967 r. Pan Władysław Wasylinka powołany został na kierownika Powiatowego Ośrodka Sportu, Wypoczynku i Rekreacji. Po 3 latach pracy wrócił do zawodu nauczyciela twierdząc, że praca z dziećmi i młodzieżą jest jego powołaniem i pasją. W 1969 r. podjął pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Goleniowie oraz przez 4 lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły. Z początkiem rozpoczęcia pracy zawodowej Pan Władysław zaczął realizować swoje pasje sportowe z zakresu piłki siatkowej dziewcząt. Z jego inicjatywy w szkole wprowadzono rozszerzony program wychowania fizycznego nastawiony na piłkę siatkową – utworzenie klas sportowych o profilu siatkarskim. Tak położono podwaliny pod rozwój goleniowskiej siatkówki. Skromne, ale usystematyzowane i jasno określone działania zaczęły przynosić sukcesy w szkolnej, a później klubowej siatkówce. Jego podopieczne wielokrotnie zdobywały mistrzostwa województwa w mini siatkówce.
Pomysłodawca, inicjator i twórca w 1972 r. klubu sportowego MKS Barnim. Przez wiele lat prezes i trener zespołu siatkarskiego kobiet. Od 1978 r. do 1991 r. pełnił funkcję dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Goleniowie. Był to dobry czas rozwoju sportu szkolnego i klubowego w Goleniowie. Czas propagowania różnych form aktywności fizycznej i dynamicznie rozwijającego się sportu szkolnego. Osiągane są znaczne sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej zawodników sekcji siatkówki i lekkiej atletyki. W tym czasie Pan Władysław Wasylinka angażuje się we współpracę z różnymi podmiotami w zakresie rozwoju bazy sportowej, działań w zakresie rozwoju szeroko rozumianej kultury fizycznej.

Oprócz pracy zawodowej pełnił wiele funkcji społecznych. Przez ponad 15 lat był sekretarzem Zarządu Powiatowego Miejskiego LSZ w Goleniowie. W latach 1972-2006 był członkiem Prezydium Wojewódzkiego SZS w Szczecinie. Tam tworzył podstawy realizacji zasad organizacji i przeprowadzania zawodów sportowych na terenie całego województwa. Działał w Wojewódzkim Związku Piłki Siatkowej w Szczecinie. Przez dwie kadencje w latach 1998-2006 był radnym powiatowym. Uzyskał wiele odznaczeń resortowych m.in.: Złoty Krzyż Zasługi, Gryf Pomorski, Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Srebrna i Brązowa Odznaka GKKIF, Złota Odznaka PZPS, Srebrna Odznaka TKKF, Srebrna Odznaka LZS, Złota Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego. Po przejściu na emeryturę przez kilkanaście lat pełnił funkcję powiatowego koordynatora imprez sportowych. W okresie pracy zawodowej, jak i po przejściu na emeryturę był bardzo aktywnym organizatorem i propagatorem aktywności sportowej i idei olimpijskich. Inicjował i współorganizował przez wiele lat imprezy sportowe promujące miasto i Gminę m.in.: Goleniowską Milę Niepodległości, Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Juniorek Goleniów CUP, Goleniowską Ligę Amatorskiej Koszykówki, mecze pokazowe w piłce ręcznej reprezentacji narodowych Polska-Litwa, Polska-Niemcy, w piłce siatkowej mężczyzn reprezentacji narodowych Polska-USA, zawody szkolne, wakacyjne turnieje siatkówki.
Władysław Wasylinka to osoba o wysokiej kulturze osobistej, zawsze przyjazny ludziom, pomocny w rozwiązywaniu różnych problemów, ma swój znaczący wkład w rozwój sportu w Goleniowie. Osób o tak bogatej osobowości i o takim zaangażowaniu w rozwój sportu w naszej Gminie jest niewiele.

red.

powiązane – „Zasłużony Wasylinka”

Bez kategorii

Biegiem do wiosny.

Sport. Osir Goleniów zaprasza na aktywne pożegnanie zimy, czyli dzisiejszy bieg rekreacyjny „Biegiem do wiosny”!

Opublikowane

w dniu

W poniedziałek, 20 marca w godz. od 7.00 do 20.00 na stadion OSiR w Goleniowie, można pobiegać i odebrać niespodziankę – a każdego biegającego, będzie czekać upominek!

red.

powiązane – „Fala” w trybie oszczędnościowym”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Burmistrz wyjaśnia

Stepnica. Burmistrz Andrzej Wyganowski odniósł się do zamknięcia przejazdu przez ul. Sikorskiego w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, burmistrz napisał w tej sprawie:

„Czytając komentarze związane z zamknięciem przejazdu przez ul. Wł. Sikorskiego w Stepnicy potwierdzam, że mają Państwo rację. Interweniowałem w tej sprawie niejednokrotnie, ale niestety nie mam wpływu na inwestora Zarząd Dróg Wojewódzkich ani tym bardziej na wykonawcę firmę Strabag. Nie jest to inwestycja gminna, a wykonawca tłumaczy, że nie ma innego sposobu na jej realizację.

Prace ze względu na Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków muszą być wykonywane kolejno na całej szerokości drogi w odcinkach 50 – 100 metrowych. Ale narzucony przez konserwatora tryb nie jest jedynym argumentem. Kolejnym jest wysoki poziom wód gruntowych oraz obecność torfu nawet na głębokości do 3,5 m. Wykopy w celu wymiany gruntu /torfu/ i bliskość zabudowań na płytkich fundamentach powoduje, że wykopy muszą być na tych odcinkach na całej szerokości jezdni i muszą być zasypywane na bieżąco. W przeciwnym wypadku może dojść do zniszczeń w przyległych do drogi budynków. To wszystko powoduje, że nie można wprowadzić tymczasowego ruchu kołowego np. w miejscu chodników czy ścieżki rowerowej. Taki ruch odbywałby się przy budynkach, co stanowiłoby zagrożenie dla tych budynków oraz dla zdrowia i życia mieszkających tam ludzi.

Dodatkowo na tym odcinku nie ma możliwości zorganizowania objazdu innego, niż wprowadzony przez firmę Strabag, ponieważ nie ma alternatywnej innej drogi. Propozycja objazdu tuż obok oczyszczalni ścieków nie jest możliwa ze względu na zachowanie bezpieczeństwa ruchu. Takiego objazdu nie zatwierdzą odpowiednie służby. Wykonanie objazdu w tym miejscu bez zgody wspomnianych służb mogłoby doprowadzić do odpowiedzialności Gminy i Burmistrza w przypadku kolizji czy uszkodzenia pojazdu. Wykonanie tego objazdu proponowaliśmy inwestorowi i wykonawcy robót jednak także z wyżej opisanych przyczyn nie wyrazili oni zgody na jego wykonanie.

Szanowni Państwo nigdy nie unikałem odpowiedzialności za sprawy, które były ode mnie zależne, ale proszę nie obciążać mnie odpowiedzialnością za realizację inwestycji na której przebieg mam niewielki wpływ”

red.

powiązane – „Droga będzie zamknięta”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Ścieżka na ul. Przestrzennej

Goleniów. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej między Goleniowem, a przystankiem kolejowym Goleniów Park Przemysłowy.

Opublikowane

w dniu

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana w systemie zaprojektuj i wybuduj, w zakresie której jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wszelkimi niezbędnymi zezwoleniami i decyzjami administracyjnymi oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Integracja systemu transportu publicznego poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej od węzła komunikacyjnego Goleniów Park Przemysłowy do systemu ścieżek pieszo – rowerowych w kierunku Dworca Autobusowo – Kolejowego „Goleniów ” – etap II.

Zamówienie obejmuje przebudowę ul. Przestrzennej w Goleniowie polegającą na budowie ścieżki pieszo – rowerowej od włączenia do istniejącego systemu ścieżek rowerowych przy ul. Nowej w Goleniowie (skrzyżowanie przy stacji ORLEN) w kierunku południowym na odcinku około 2,12 km, do przystanku kolejowego Goleniow Park Przemysłowy.

Ma to być ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,0 m w terenie zabudowanym i szerokości 2,5 m poza terenem zabudowanym i nawierzchni asfaltowej. Ma być połączona z istniejącymi ścieżkami rowerowymi w ul. Przestrzennej i ul. Nowej w Goleniowie wraz z zapewnioną możliwością zjazdu na skrzyżowanie ul. Przestrzennej z ul. Cypriana Kamila Norwida.

red.

powiązane – „Dworzec bez przejścia i wielkiego otwarcia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie