Connect with us

Aktualności

OPS na goleniowską miarę

Z doktorem Zbigniewem Łukaszewskim, dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) w Goleniowie, rozmawiamy o tym jak zmienił się i zmieniał się będzie OPS w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

– Pracownicy sami mogli wybrać, co im bardziej odpowiada – praca związana głównie z postępowaniami administracyjnymi, czy z mieszkańcami w terenie. Takie rozróżnienie i przesunięcie akcentów już daje efekty. Wprowadziliśmy nowe procedury, nowe druki, ale wymagania formalne i tak musimy spełniać. Tylko że to nie zabiera już naszym pracownikom 70% czasu. Większość czasu w Dziale Pracy Socjalnej i Integracji Społecznej to teraz praca z człowiekiem. To, co się od roku dzieje w naszym ośrodku i że są tego efekty, to nie tylko zasługa zmian jakie wprowadziłem czerpiąc z tego, co zobaczyłem w innych ośrodkach w Polsce.

Sprzyjają nam także czynniki zewnętrzne – spadek bezrobocia i związany z tym spadek liczby osób korzystających z pomocy społecznej. Pozostały w kontaktach z OPS osoby o najtrudniejszych sytuacjach życiowych, które otrzymują wsparcie od wielu lat. Ich wyprowadzić z tego systemu wsparcia będzie bardzo trudno – może 2-4 rocznie? Są też czynniki wewnętrzne poprawiające sytuację. Jest przestrzeń na dyskusję wewnętrzną. Pracownicy mają realny wpływ na pracę ośrodka. My nie pracujemy dla siebie, tylko dla lokalnej społeczności – mówi Z. Łukaszewski.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie